Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » До Дня Захисника України

До Дня Захисника України 13.10.2017

фотодокументи з виставки 

«Мусимо боротися до кінця –

це наша заповідь»

Роман Шухевич

З нагоди святкування Дня Захисника України, Свята Покрови Пресвятої Богородиці – Захисниці Українського козацтва та всього Українського війська, 75-ої річниці Української Повстанської Армії (УПА), 110-ії річниці народження легендарного командира УПА – Романа Шухевича у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів 14 жовтня відкриється виставка присвячена Українській Повстанській армії та її Провіднику.

фотодокументи з виставки

Дана виставка мовою фотодокументів  розповідає про будні життя та працю повстанців від рядових до старшин у лісі, представляє матеріали спогадів охоронця Провідника УПА – Любомира Полюги про Романа Шухевича і його зв’язкових, інформує своїх відвідувачів про місце і час загибелі командира УПА, детально розповідає про останню оселю Головного командира УПА.

 оселя Романа Шухевича в с. Білогорща

оселя Р. Шухевича в с. Білогорща

Нині будинок в с-щі Білогорща під Львовом (нині входить до Залізничного району Львова, вул. Білогорща, 76а), де загинув Р. Шухевич – музей меморіального типу присвячений постаті командира УПА, який відкрито 23 жовтня 2001 р. коштом Товариства вояків УПА у США ім. генерал-хорунжого Тараса Чупринки.

Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Героя України. Провідник УПА також удостоєний найвищої нагороди УПА – Золотого Хреста бойової заслуги.

Виставка «75-ій річниці створення УПА,110-ій річниці народження командира УПА – Романа Шухевича – присвячується» триватиме до 1 листопада 2017 р.

До перегляду виставки щиро запрошуємо школярів, патріотичну молодь, жителів Долини та її гостей!

Історія не прощає забуття. Вона у нас одна, і ми повинні знати та пам’ятати її.

Слава Україні! Слава її Героям навіки!

Адміністрація музею «Бойківщина»