Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » Фотомить, що залишиться назавжди!

Фотомить, що залишиться назавжди! 21.01.2015

14 січня в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновича юні гості з Луганщини мали чудову нагоду статиучасникамизаходу «Фотографія – мить, що залишиться назавжди», метою якого було наблизитись до фотомистецького життя Долини та стати учасником фотосесії в  бойківському народному стилі.

Розпочався фотомистецький захід з слів привітання директора музею «Бойківщина» Тетяни Сенів, яка розповіла присутнім про роль вишивки в сучасному світі та побажала вдалої фотосесії. Пізніше, всі  охочі мали нагоду послухати лекцію та дізнатися багато цікавого про історію виникнення  та розвиток фотографії в Україні та про минуле і сучасне фотомистецтва в Долині. Завершилася лекція оглядом старовинних фотоприладів в експозиції залу «Історії».

Наступним і найбільш довгоочікуваним етапом стала безпосередньо фотосесія в бойківському вбранні. Старовинні і сучасні вишиті й ткані бойківські сорочки, спідниці, запаски, коралі, хустки, капелюхи, крайки, віночки – речі, за допомогою яких юні гості зі Сходу України ставали чарівними бойками та бойківчанками, а можливість прикрасити себе синьо-жовтим малюнком на личку додавала веселого та патріотичного настрою.

Фотографи Долинського народного фотоклубу «Промінь» Ігор Ящур та Тетяна Гнатковська доклали багато зусиль, проявили неабияку майстерність та професійність, щоб гості заходу отримали якнайбільше прекрасних світлин, чудовими декораціями для яких стали зали музею «Бойківщина».

На знак вдячності рубіжанці залишили для музею та долинян подарунок – чудовий розфарбований патріотичними кольорами плакат з побажаннями миру, добра, щастя й сподіваннями на подальшу дружбу Долини та Рубіжного.

Радість, щирі усмішки, а також розуміння того, що крім чудових фотографій юні гості з Луганщини повезуть до себе додому приємні спогади та чудовий досвід фотографування в традиційному бойківському вбранні стали найкращою нагородою для всіх працівників музею.

Марія ЮСИП.

керівник фотоклубу «Промінь»