Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » Фотовиставка в Словаччині

Фотовиставка в Словаччині 27.11.2015

Значною та приємною подією в житті Долинського народного фотоклубу «Промінь», котрий діє при музеї «Бойківщина» стала фотовиставка: «Життя в Україні» . Вона триває впродовж листопада цього року  в Словаччині.

Ідея познайомити жителів Словаччини з творчістю долинських мистців виникла у лютому  цього року  на одному з робочих засідань фотоклубу «Промінь», під час спілкування фотографів та гості засідання – аспірантки університету Коменского зі Словаччини Луції Ваврової. Вона  на той час перебувала в Долині у зв’язку з написанням своєї наукової роботи,  тема  якої стосувалася зайнятості населення на теренах Західної України з кінця XX cт.

Саме під час такої розмови, де лунали думки про все більшу зацікавленість подіями та життям в Україні серед населення європейських міст, та  зважаючи на творчий потенціал фотоклубу «Промінь» і можливість творчої співпраці між Долиною і Братиславою було вирішено  організувати фотовиставку «Променя» в столичному місті Словаччини, в одній з галерей, що належить компанії PDCs (неурядової організації, що надає консультативні послуги  з врегулювання конфліктів, підтримки діалогу в суспільстві, громадянського суспільства у Словаччині та за кордоном).

Наступними етапами організації виставки були перемовини  з адміністрацією закладу, підготовка фоторобіт які за побажанням організаторів виставки мали бути підібрані таким чином, щоб в основному показати соціально-побутове життя українців, та події на Майдані 2013-2014 років, та формування фотовиставки.

Всього до Словаччини було надіслано 40 фотосвітлин долинських фотографів: Юрія Черневого, Олега Костецького, Анатолія Кондрина, Ігора Ящура, Марка Дубенського, Івана Ярича, Ярослава Савчина, Софії Федоришин, Ксенії Циганюк, Тетяни Гнатковської.

Завершальним етапом організації виставки і чудовим результатом співпраці між українським і словацьким містами стала розгорнута фотовиставка «Життя в Україні». Вона дала  чудову можливість жителям та гостям Братислави побачити та пізнати життя та події в Україні такими, якими їх бачать місцеві фотомайстри.

Щиро радіємо з можливості познайомити з фототворчістю талановитих долинян ширше коло глядачів і висловлюємо глибоку вдячність всім шанувальником  фотоклубу «Промінь» як на Долинщині, так і за кордоном.

Марія ЮСИП

Керівник фотоклубу «Промінь»