Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » «Миколайчики» з солоного тіста

«Миколайчики» з солоного тіста 21.12.2015

Ми з дитинства очікуємо на Новий рік та Різдво, передчуваючи не лише гору казкових подарунків, але й прикрашання оселі та ялинки новорічними прикрасами.

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі і діти. Святковий настрій розпочинається напередодні Дня святого Миколая, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. В  багатьох родинах вже стало доброю традицією прикрашати ялинку.

18 грудня у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина», у рамках святкових заходів «Готуємося до зустрічі з Св. Миколаєм» був проведений майстер-клас з виготовлення ялинкових прикрас –«Миколайчиків» з солоного тіста.

На майстер-клас завітали учні Долинської СШ №6 з вчителем Круліковською Галиною Василівною,  вихованці Долинської школи №4, №5 та дошкільнятка разом з батьками.

Захід розпочався з огляду виставок: солом’яних іграшок прикарпатської майстрині соломоплетіння Наталії Бойко (м.Галич), Яворівського розпису майстрині Наталії Дюк (м.Львів). Пізніше, діти послухали розповідь про свято Миколая, переглянули мультфільм. Після чого усі приступили до приготування солоного тіста та виробів з нього. Маленькі помічники охоче допомагали замішувати кольорове тісто, яке готується дуже просто: 1 стакан муки, 0,5 стакана солі, 1/3 стакана води, харчовий барвник та 1 ч.л. олії. Готове тісто нічим не поступається дорогому фірмовому пластиліну, має ряд переваг, оскільки виготовлене з екологічно чистих матеріалів та недорогих інгредієнтів.

Під час заходу панував святковий настрій та позитивна енергетика, а діти використовуючи свою фантазію, створили чудові новорічні  іграшки, кожен виготовив красивого і неповторного «Миколайчика».

Опісля майстер-класу усі учасники заспівали пісню до святого Миколая «Ой, хто, хто, Миколая любить», зробили спільне фото і з позитивними емоціями в очікуванні чуда, яке з року в рік дарує нам святий Миколай  повернулися додому.


Мар’яна Кальмук-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»