Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » «Print Style» в музеї «Бойківщина»

«Print Style» в музеї «Бойківщина» 11.11.2016

Одяг є одним із елементів народної культури, тісно пов’язаний з рівнем життя та обрядовістю. Впродовж століть бойки виготовляли одяг власноруч, починаючи від обробки землі, посіву льону чи конопель і закінчуючи прикрашанням вже готового виробу.

Сьогодні асортимент одягу в магазинах дуже широкий. Але якщо є бажання і час, можна самому зробити ексклюзивну річ використовуючи старовинні чи новітні методи виготовлення та оздоблення одягу.

10 листопада 2016 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбувcя майстер-клас «Print Style»,учасники якого навчалися прикрашати одяг за допомогою термопереносу.

Майстер-клас проходив так:

Ознайомившись з технологією термопереносу усі учасники приступили до декорування одягу.

Для виготовлення одягу з елементами термо-декору потрібне таке обладнання та матеріали:


• Термотрансферний папір
• Бавовняний одяг
• Комп’ютер
• Принтер
• Праска

Кожен з учасників мав можливість вибрати зображення: фото, малюнок чи картинку, яким прикрашав футболку. Після чого таке зображення редагували та обертали дзеркально за допомогою програми Microsoft Office Picture Manager.

Далі вирізали роздруковані зображення залишаючи по краях відступ 0,5 см, розміщували їх зображенням вниз на заздалегідь розгладжені футболки. Припрасовували максимально розігрітою праскою круговими рухами з натисненням. Зображення формату А5 обробляли 1-2 хв.

Через 10 хвилин після прасування, коли термотрансферний папір остивав, знімали захисний шар паперу, докладаючи тверді, не різкі зусилля у напрямі найменшого розтягування тканини.

Кожен учасник заходу виготовив для себе унікальну футболку з неповторним малюнком. Вражень було багато, як у дітей так і дорослих. Отримані знання стануть у пригоді для виготовлення подарунків рідним та близьким з нагоди будь яких свят. Адже немає приємнішого подарунку як той, що виготовлений з любов’ю і власними руками.


Мар’яна Кальмук-Дудар
науковий співробітник музею «Бойківщина»