Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Різдво починається…

Різдво починається… 26.12.2011

Різдво починається день усміхається
Пташка на гілці калини гойдається
Діти все ходять, колядки співають
То святкувати Різдво починають
Разом із дітьми колядки співають.
А коли землю всю ніч огортає
Янголи в небі ще довго співають

Різдво вже почало свою радісну ходу по планеті з колядами і вертепами і не забариться з приходом до України, до нашого засніженого бойківського краю, до м. Долини та її околиць. А ми з радістю чекаємо і готові зустріти різдвяні свята, про що переконливо свідчить вечірнє місто з запаленими вогнями новорічних ялинок.
Різдво в Західній Україні пов’язане з віковими традиціями, з 28 листопада по 8 січня триває піст. Діти вивчають колядки, щоб потім під вікнами осель колядувати і славити народження Ісуса. За сучасним Григоріанським календарем Україна буде святкувати Різдво 7 січня, а 25 грудня його вже святкують римо-католики.
В цей особливий день, 25 грудня, музей «Бойківщина» з Лолинським аматорським колективом «Лолинянка» вирішила влаштувати розколяду.
Відкривала захід науковий співробітник музею Тетяна Гнатковська привітавши всіх з наступаючими різдвяними святами і Новим роком.
Зауважила, що велику частку в різдвяних святкуваннях займає прослава народження Ісуса в різдвяних піснях або ж іншими словами – колядках. І саме для цієї мети – поколядувати, принести частку доброї новини до долинських сердець приїхала «Лолиняночка» (жіночий колектив колядників, які вже виступають близько 30 років) та «Вертеп» під керівництвом завклубом с. Лолин Галини Іванівни Горячек і музичним керівником Мироном Даниловичем Кузьмичем. Завдяки їм, присутні мали можливість почути стародавні бойківські колядки, які зараз вже і не почуєш, до прикладу «Днесь поюще», «Витай Ісусе», «Мала матінка одну донечку». Цікавинкою на заході було пригощення пампушками, які люб’язно погодилася спекти голова Долинського товариства «Бойківщина» Дарія Бібик.
З словом виступав і о. Михайло, наголосивши, яка важлива в наш час ця праця популяризувати та розповсюджувати стародавні народні традиції.
Взявши слово директор музею – Тетяна Сенів щиро подякувала всім присутнім за участь у розколяді, побажала в новому році щастя, благополуччя, міцного здоров’я запропонувала завершити свято спільною колядою «Нова радість стала».
Після закінчення розколяди кожен з присутніх мав нагоду сфотографуватися на згадку в столітніх бойківських костюмах. Кожен бажаючий матиме змогу сфотографуватися в автентичному одязі протягом різдвяних свят.

Христос ся рождає! Славімо Його!

Адміністрація музею