Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Син Карпат і Бойківського роду, що все життя боровся за свободу. 25 річниці загибелі отця Ярослава Лесіва присвячується…

Син Карпат і Бойківського роду, що все життя боровся за свободу. 25 річниці загибелі отця Ярослава Лесіва присвячується… 17.10.2016

З гірських струмків він силу брав до бою,

З зелених гір незламний дух кував

За пам’ять тих, що згинули за волю,

За свій народ, що у ярмі стогнав.

отець Михайло Дудар

Вихід із підпілля Української Греко-Католицької Церкви, тісно пов’язаний з ім’ям отця Ярослава Лесіва. Багаторічний політв’язень, член Української Гельсінської Спілки, поет, священик, який заплатив життям довівши дорогою ціною право українців на вільну Державу та Церкву.

9 жовтня 2016 р. у Народному домі м. Болехова відбувся вечір пам’яті приурочений 25-й річниці трагічної загибелі мужнього подвижника боротьби за відродження України і Церкви. У вечорі взяли участь священики, представники влади міста і області, рідні й близькі отця Ярослава.

15 жовтня в церкві св. вмуч. Параскевії м. Болехова Преосвященний владика Йосафат Мощич Івано-Франківської Архієпархії за участю отців Болехівського та Долинського деканатів відправили Святу Літургію та поминальну панахиду на могилі отця Ярослава Лесіва.

Віряни молитовно вшанували пам’ять священика, просячи в нього заступництва перед Богом для Архієпархії, парафії та кожної християнської душі.

Отець Сонечко, як називали його парафіяни — приходить сьогодні до читача зі сторінок видання «Сніг без ґрат», до якого, окрім поетичних творів, увійшли його листи, статті, виступи, інтерв’ю. Із них проступає образ Людини, котрій довелося пронести свою любов до України, до рідного народу через найжорстокіші випробування долі.

Отець Ярослав Лесів прийшов у світ, щоб служити Господові та Україні. Справжній борець за незалежність.

Ми горді тим, що є земляками цієї славної людини!

Маряна Кальмук-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»