Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Виставка Івана Гуралевича

Виставка Івана Гуралевича 30.04.2014

Сьогодні, у перші дні квітучого травня краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів має приємність повідомити Вам про те, що у неділю 4 травня 2014 р. о 14 год. у музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбудеться відкриття персональної виставки заслуженого працівника культури України, художника долинянина, широко відомого як в Україні, так і за рубежем, Івана Васильовича Гуралевича, що присвячується 60-річчю його творчої діяльності.

Іван Васильович Гуралевич… Саме у цю весняну пору митець святкуватиме 60-річчя творчої діяльності. Долиняни його знають як вчителя, викладача, директора-емерита Долинської художньої школи, наставника, колегу, щирого друга…Та не всім відомо, що Іван Васильович народився у мальовничому, та знаному на весь світ серед паломників-християн селі неподалік від міста Лева – Страдчі.

Закінчив Львівський державний коледж ужиткового та декоративного мистецтва ім. І. Труша та Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К. Ушинського (художньо-графічний факультет). Нагороджений Почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» та багатьма грамотами.

Його ім’я згадується у багатьох основних вітчизняних та зарубіжних каталогах… Він направду має безперечне  право гордитися широкою плеядою молодих художників, своїх учнів, які відзначені срібними, бронзовими медалями та грамотами художніх виставок-конкурсів.…

Директор-емерит, будучи водночас і викладачем дитячої художньої школи, клопіткою працею сприяв, щоб випускники Долинської школи стали професійними художниками.

Митець в галузі станкового живопису та графіки в жанрах тематичної картини, пейзажу, портрету, натюрморту не зупиняється  на здобутках… Живе у ногу з часом, а саме у ці трагічні для нашої рідної країни дні друкується як у Львівських та Франківських газетах, без побоювань висловлюючи свою тверду та непримириму громадянську позицію і багато працює.. Незважаючи на поважний вік, багато подорожує… Тільки за останній період часу був з групою львів’ян у Каневі, неодноразово – на Київському Майдані, а на місцевому – навіть зі своїми власними зверненнями до президента Володимира Путіна.

У колі долинських колег художників Івана Васильовича можна побачити у Стрию, Дрогобичі, Івано-Франківську, Калуші….також Польщі  і не тільки…

Роботи митця ніколи не повторюються. Іван Васильович завжди в пошуку чогось нового. Його прагнення – передати свої уяви, свій настрій, відтворити по можливості час, в який живе рідний край, країна. Кожна картина захоплює та дивує по своєму, кожна з них – це україніка, незалежно від зображеного образу чи подій.  Роботи  Івана Васильовича – живі, вони насамперед виховують, люструють, надихають на роздуми та розважливість. Кожна з них – це своя особлива історія, про кожну з них автор може розповісти багато цікавого… Жодна із його творінь не залишить відвідувача байдужим, та деякі з них, як от «Автомайдан», «Материнський біль», «Чорна хустка», написаних свідком подій залишиться у нашій пам’яті надовго…

І хоча в експозиції багато прекрасного, світлого і зачаровуючого живопису, я запрошую кожного відвідувача поринути зі мною у віртуальний простір жахіть Другої Світової … бо саме тоді,  будучи маленьким хлопчиком, в гурті однолітків,  майбутній художник спостерігав, як під час бомбардування Львова, німці насамперед запускали парашути з «ліхтарями», щоб краще освітлити місцевість для влучного бомбардування…. Іван Гуралевич. Картина «Львів бомблять»…

У долинян та гостей міста з’явилася подвійна нагода у травневий час буремного 2014 ознайомитися з роботами Івана Гуралевича у виставкових залах музею «Бойківщина». Насамперед –  на Персональній Виставці, присвяченій 60-річчю творчої діяльності художника, а також на виставці «Шевченківська світлиця Долинян». Ласкаво просимо!!!

А Івану Васильовичу від імені всіх поціновувачів його мистецтва міцного здоров’я і миру, радощів від життя і родинного щастя, творчої наснаги і многая-многая літ.

До уваги відвідувачів, про нагоду особисто поспілкуватися  з долинським художником– саме у неділю 4 травня 2014 р. о 14 год. у музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбудеться відкриття персональної виставки «До 60-річчя творчої діяльності Івана Гуралевича».

Ласкаво просимо у наші виставкові зали і до нових зустрічей!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»