Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Каталог » Документи

Документи

1.Книжка “Як судили Мирослава Січинського”. Автори Ярослав Веселовський і Михайло Лозинський. Львів, 1911 р., 303 стор.

Про українсько-польські стосунки на початку ХХ  ст.,  що привели до вбивства намісника  в Галичині  А. Потоцького,12 квітня 1908 р. Має кілька  ілюстрацій.

 

 

 

2. Книжка” Шематизм Епархії Станіславовськой”, Станіславів, 1901 р., 220 стор.

Тверді  обкладинки, обтягнуті  тканиною  зеленого відтінку. На першій сторінці обкладинки  зверху зліва напис: “Шематизм”, нижче орнамельтальниа смужка. Знизу справа написаний рік  видання: “1901 “. Написи і декор  золотистого  кольору.

 

 

3. Книжка” Шематизм греко-католицького духовенства Львівської епархії на рік 1932 /33″. Львів  1932 р.

Гнучка, суцільно паперова оправа сірого кольору, форзацу. Збереглось 196 сторінок тексту. Вихідні дані на першій сторінці обкладинок і на титульному листі.

 

 

 

4. Книжка ” Зборникь законовь адміністративнихь”. Автор  Дамян Савчак. Львів. 1893 р., 543 стор

Тверді картонні обкладинки світло-коричневого кольору, корінець темно-зеленого. Лицева сторона першої обкладинки оформлена графічною орнаментальною рамкою.

 

 

 

5. Альманах “Героїка Карпацького краю”. Березень- квітень  1992 р..

№ 2 (8)  Виданий Долинською  районною станицею Братства ОУН- УПА, с. Солуків. Спогади колишніх вояків Долинщини. 52 сторінки машинописного тексту, розмноженого на “Ері”. Обкладинка художньо оформлена С. Петрикевичем. Папір жовтуватого кольору.

 

 

6. Альманах  “Героїка Карпацького краю”.

№ 3(9) Виданий Долинською районною станицею Братства ОУН-УПА, с. Солуків. 47 сторінок машинного тексту, розмноженого на “Ері”. Папір жовтуватого кольору. Обкладинка художньо оформлена С. Петрикевичем. Матеріали альманаху присв”ячені 50-літтю УПА.

 

 

7. Книжка Ярослава  Савчина “Мольфар”. Долина,1995 р., 46 стор.

Про прикарпатського народного лікаря Михайла Нечая. На 1-й сторінці обкладинок на темному тлі портретне зображення Нечая, зліва до верху напис “Мольфар” внизу горизонтальним рядком – “Ярослав Савчин”. Загальний колір обкладинок синьо-зелений. На титульній сторінці,  авторський дарчий напис.

 

 

8. Книжка  Ярослава Савчина ” Між медами й полинами” Новели. Долина. 1995 р.

Обкладинки білого кольору. На першій сторінці обкладинки косими рядками написана назва книжки. Зліва вертикальна орнаментальна смужка. Зверху – ім’я і прізвище автор . На четвертій стор. обкладинок біографічна довідка про автора і знову орнаментальна смужка. Всі написи декор синього кольору. 27 ст. тексту. На титульній сторінці авторський дарчий напис.

 

 

9. Книжка Ярослава Савчина “Самотність”. Документальний нарис. Долина, 1995 р. 46 стор.

Невелика книжечка з тонкими світло-коричневого обкладинками, оформленими графічними малюнками чорного кольору: гірській зимовий пейзаж з хатою , великими копицями сіна і оборогом . На тлі засніженої полонини та гірського масиву. Цей пейзаж об’єднує дві зовнішні сторінки обкладинок. На першій, крім того, написано назва та ім’я автора. На титульній сторінці авторський дарчий напис.

 

 

10. Книжка Ярослава Савчина “Карпатоборці”. Історичні оповіді. м. Долина, 1996 р., 46 стор.

Тонкі голубі обкладинки, перша сторінка яких художньо оформлена. Назва книжки розміщена паралельно до лівого краю, читається зверху до низу і направо. Близько до середини обкладинки графічне зображення чоловічих типів, нижче топірець. Зверху – ім ‘я автора. В тексті є кілька ілюстрацій. На титульній сторінці дарчий напис.

 

 

11. Книжка Ярослава Савчина “Нетлінь-роса”. Долина. 1996 рік, 59 стор.

Невеликого формату, обкладинки тонкі, охристого кольору,. На першій з них зображення соняшника, нижче напис: “Нетлінь- роса”. Вгорі-ім’я автора. На другій обкладинці (ззовні) справа вгорі фото Ярослава Савчина, нижче – коротко дані про нього. Всі зображення синього кольору. Авторський дарчий напис.

 

 

12. Книжка Ярослава Савчина “Світанок мальв”, поезії. Коломия, 1997 рік, 60 стор.

Обкладинки, білі, гнучкі, суцільно-картонні, без кантів. Перша і четверта їх сторінки оформлені графічними композиціями. Заголовок книжки написаний другоподібним рядком, спрямованим вверх. На четвертій сторінці обкладинки є також фото автора, і короткі біографічні дані про нього. На титульній сторінці авторський дарчий напис.

 

 

13. Книжка Ярослава Савчина “Вересневі ікони” поезія. м. Львів, 1997 р.

Білі, гнучкі обкладинки. На першій сторінці зверху, інформаційні написи: автор, назва книги. Нижче графічна композиція, символічного звучання (осінні квіти, дівчина голубом і книжним птахом напроти). На четвертій сторінці обкладинки фото автора. На тлі літнього пейзажу, нижче біографічні дані. Художнє оформлення Б. Пікулинського. На титульній сторінці авторський дарчий напис.

 

 

14. Уділова книжечка(Фірма коперативи) на ім’я Мостового Василя Івановича, с. Раків, 1932 р.

У вигляді книжечки вертикального формату. 4 ст. Разом з обкладинками. На першій – зверху назва документа. В нижній половині  рукописом вказане ім’я власника книжки. Замикає оформлення обкладинки тоненька орнаментальна рамка. Друга і третя сторінки відведені для обліку внесків. Папір охристого кольору.

 

 

15. Kennkarte (розпізнавча карта), документ, що засвічує особу, на ім’я  Марії Мостової, с. Раків ,1943 р.

Складається з трьох однакових за розміром частин  (відмежованих зломами), що утворюються при складанні одне ціле. На першій сторінці обкладинки назва документу: “Генеральне губернаторство”, нижче:”Розпізнавча карта”. На другій- дані про власника документа; на третій- відбитки пальців печатка і підписи. Четверта сторінка не заповнена. Всі записи на німецькій і частково на українській мові. Папір синьо-зеленого кольору.

 

16. Документ: Попередження № 138 громадянину с. Раків Мостовому В. І. про недоїмку здачі молока державі за 1947 р.

На друкованому бланку охристого кольору написано фіолетовими  чорнилами № документу, село, прізвище і ініціали боржника, а також вказана цифра по здачі молока на 1947 р. і недоїмка – 10 літрів. Внизу підпис уповноваженого міністерства  заготівель по Долинському районі.

 

 

17.  Книжка розрахункова № 139 по обов’язковій поставці молока державі у  1947 році на ім’я Мостового В. І., жителя с. Раківа.

Ззовні книжка  охристого кольору. 16 сторінок (крім обкладинок). Вертикальний формат .На обкладинці крім друкованої повної назви книжки в 5 рядків, зверху чорним вказаний номер.

 

 

 

18. Книжка розрахункова для працюючих державних, коперативних і громадських  підприємствах на ім’я  Мостового В. І., робітника участку Львівської залізниці, 1948 р.

16 ст., крім обкладинок.На українській  та російській мовах.  Друкований текст  чорного кольору, рукопис фіолетового та синього кольорів. Обкладинки сірі.

 

 

 

19. Квиток безплатного проїзду на залізниці № 5555 на ім`я Мостового Василя Івановича на період з 1935 р. до 1939-го. Польща.

На польській мові. У вигляді  книжечки з твердими обкладинками, зовнішній бік яких коричнево-зеленого-чорного кольору. На другій сторінці обкладинки дві печатки і підписи, а на 3-ій – припис про безплатний проїзд. Кожен листок книжечки відповідає одному з місяців 1935-1939 рр. і розділений на дві частини для заповнення даних про дві поїздки в місяць.

 

 

20. Книжечка квитків для безплатного проїзду на залізниці на 1939-1940 роки, № 79900, Галичина.

На польській мові, Сторінки, що являють собою квитки, складені вдвоє . Всі вони разом з обкладинками мають оранжевий колір. На лицевій стороні обкладинки чорними літерами написано: “№ 79900 Р. К. Р., Ksiazeczka biletova”. Залишилась не використана.

 

 

21. Книжка розрахункова по державній закупці молока в 1945 році на ім`я Мостового Василя Івановича, с. Раків.

Один видовжений листок паперу складається в п`ятеро і утворює десять вертикальних сторінок. На першій з них, що є одночасно і обкладинкою, у верхньому куті рукописний напис.: “z  119”. Нижче друкований текст – чорного, рукописний – синього, печатка – фіолетового і підпис – рожевого кольорів. Четверта сторінка заповнена ( про здачу молока ). Решта чотири сторінки не заповнені.

 

 

22. Зобов`язання № 138 на поставку державного м`яса в 1947 році громадянину Мостовому В. І. ( житель села Ракова ).

У вигляді вертикального формату. У верхній частині зверху – серія і номер, нижче,  посередині – герб СРСР. Під ним більшими буквами напис: “Зобов`язання”, нижче текст щодо призначення документа. Друковані написи чорного кольору, рукописні – фіолетового.

 

 

23. Свідоцтво страхове № 24147 на ім`я Мостового Василя Івановича на страхування будівлі і тварин на 1949 рік.

На вертикальному форматі паперу сірого кольору. У верхній частині – емблема Держстраху СРСР. Нижче – прізвище, ім`я і місце проживання власника свідоцтва. Ще нижче текст, що конкретизував дані і цифри про обов`язкове  страхування майна і худоби.

 

 

24. Розрахункова книжка № 149 по обов`язковій постановці молока державі у 1948 р. для жителя с. Ракова Мостового В. І.

Книжка вертикального формату з темно – охристими обкладинками, 16 сторінок. На першій сторінці вказані дані про власника книжки, а також написано скільки літрів молока необхідно здати кожного місяця. На кожен місяць відведена окрема сторінка. Відмітки про здачу молока зроблені лише за січень. На 15 сторінці є відмітки про здачу масла в рахунок молока.

 

 

25. Книжка “Звіт відомостей з протигазового захисту”, 1937 рік., Варшава.

На польській мові, 176 сторінок. Вертикального формату. Оправа (палітурка ) сірого кольору, гнучка, суцільна. картонна, обрізана з трьох сторін ,без кантів. Заголовок і інші вихідні дані надруковані одним шрифтом ( гротеск ), різниця тільки у величині букв.

 

 

26. Документ: повідомлення шкільне на імя Василя Мостового , учня 3-го класу народної школи в с. Надієві. Видане 6 липня 1910 року.

На лицевому боці фон захисного світло-рожевого кольору, на кутах з орнаментом. На ньому герб Австро-Угорщини. У верхній частині інформація про школу і учня. Нижче вказані предмети та оцінки за два півріччя. У нижній частині дата та підписи керівництва школи. На звороті у верхній частині підсумок навчання затверджений підписами вчителів.

 

 

27. Свідоцтво річне Горбівни Дарії, учениці другого класу приватної гімназії ім. Шашкевича в Долині, 1919 рік.

На лицевому боці фон захисного світло – голубого кольору. На ньому ледь проглядається герб Польщі. У верхній частині інформація про гімназію та ученицю. Нижче вказуються предмети, оцінки та загальний висновок. Внизу дата і підписи керівництва гімназії, з правого боку відбиток печатки малинового кольору. На зворотному боці у верхній частині – шкала оцінок з поведінки та успішності.

 

 

28. Документ: піврічний виказ поступу Горбівни Дарії, учениці 3 класу приватної гімназії ім. Шашкевича в Долині, 1920 рік.

На лицевому боці фон, крім білих полів, захисного світло – блакитного кольору з орнаментом на кутах. На ньому ледь проглядається герб Австро – Угорщини. У верхній частині інформація про гімназію та ученицю. Нижче вказуються предмети та успішність. У нижній частині – дата, підписи керівництва гімназії та відбиток печатки ( малинового кольору ). На звороті зверху рукописний текст про приватний іспит, печатка і підпис.

 

 

29. Свідоцтво Горбової Дарії, учениці другого курсу приватної учительської семінарії, кружка Українського Педадогічного Товариства в Долині, 1922 р.

Формат вертикальний. На лицевому боці у верхній частині надрукована повна назва навчального закладу, нижче – назва документа і дані про ученицю. В нижній половині, а також на звороті вказані предмети та оцінки успішності з них за друге півріччя 1921-1922 навчального року. Закінчується документ двома підписами ( директора і господаря класу) і овальною печаткою рожевого кольору.

30. Документ: повідомлення ( свідоцтво ) шкільне Мостового Василя Івановича, учня третього класу Народної школи в Надієві , 1971 р.

На друкованому готовому бланку рожевого кольору з лицевого боку ( на якому є зображення австрійського герба з двоголовим орлом ) чорною тушшю виписані дані про учня і результати його навчання за рік. Назви предметів та успішність займають центральну частину свідоцтва і поміщені в обрамлення, яке поділене на три вертикальні колонки. Внизу підписи вчителів і дата. Остаточний підсумок навчання написаний на зворотній стороні зверху. Нижче – інформаційний текст загальношкільного змісту.

 

31. Документ: посвідчення ( свідоцтво ) шкільне за 1911-1912 навчальний рік учня четвертого класу Народної школи в Надієві Василя Мостового, 1912 рік.

На друкованому бланку загального оранжевого кольору з лицевого боку, на якому чорною тушшю виписані дані про успішність учня. Назва дисциплін та успішність займають більшу частину сторінки і поміщені в обрамлення, що поділене на три колонки. Внизу дата, підписи і відбитки печатки шкільної ради. Остаточний підсумок навчання написаний на звороті зверху.

 

 

32. Документ: посвідчення шкільне за 1912-1913 навчальний рік учня п`ятого класу Народної школи в Надієві Василя Мостового, 1913 рік.

На друкованому бланку, що має назву “Повідомленє шкільне” на лицевому боці світло-рожевого кольору ( на якому зображення герба Австро-Угорщини – двоголового орла ) чорною тушшю виписані результати успішності учня. Внизу дата і підписи вчителів, а також печатка фіолетового кольору. Остаточний підсумок навчання написаний на звороті.

 

 

33. Подяка – грамота на ім`я червоноармійця Мостового Михайла Васильовича – учасника другої світової війни – за участь у бойових діях з японцями в 1945 році. Росія.

Дата видачі подяки не зазначена. Грамота вертикального формату у вигляді чорно – білої графічної композиції із мотивами східного пейзажу на тлі якого в нижній частині радянські солдати зі зброєю в руках. Вище них – прапор із портретом Сталіна. Справа – танк і кораблі. В центральній частині, на намальованому аркуші паперу зі скрученими краями друкований текст подяки. Рукопис і печатка фіолетового кольору.

 

 

34. Документ: шкільне свідоцтво за друге півріччя 1916- 1917 навчального року учениці п`ятого класу Львівської приватної школи Горбової Марії, 1917 рік. На німецькій мові.

На лицевому боці, крім білих полів, фон світло-блакитного кольору і зображення двоголового орла – герба Австро-Угорщини. На такому тлі всі написи свідоцтва. Головне місце займає інформація про успішність, вона подається двома вертикальними стовпчиками і обведена рамкою. Внизу підписи керівництва школи і відбиток печатки фіолетового кольору. Остаточний підсумок навчання учениці поданий на звороті.

 

 

35. Страховий документ на захист будівель пожежі № 16 жителя села Ракова В. Мостового,1938 рік. На польській мові.

Вертикального формату, сторінки друкованого і рукописного тексту на звичайному, охристого кольору папері. На першій сторінці вказана назва документу, вона виділена досить великими літерами щодо інших написів. Зверху невелике зображення польського герба ( орла ), вся сторінка обведена рамкою. Найголовніше написане на перших двох сторінках. На 3-4 – дрібними літерами поміщений текст ( витяг ) із польського законодавства щодо пожежної безпеки.

 

36. Посвідчення № 428 на право безкоштовного проїзду залізницею на ім`я Марії Мостової, 1943 р.

Горизонтального формату, у складеному вигляді – вертикально. Сірого кольору. На німецькій і польській мовах. ( крім напису “Мостова Марія” ) Зліва наклеєне фото власниці, справа – воно завірено двома круглими печатками. На верхній зображено орла і свастику. На нижній наклеєна чорно – біла марка. Нижче, вище і справа від фото заповнено друкованими і писаними літерами німецькою і польською мовами.

37. Документ: зобов`язання № 73 на поставку зерна, картоплі, овочів і сіна державі в 1946 році селянськими господарствами на ім`я Мостового В. І., с. Раків, 1946 р.

Вертикальний формат, на чотирьох сторінках. Папір світло – охристий. На першій сторінці назва документа , а також прізвище, ім`я та адреса зобов`язуваного. Крім того, зверху герб СРСР і гасло: “Пролетарі всіх країн, єднайтеся!” На 2 і 3 сторінці вказані місяці і цифри – чого і скільки повинен здати селянин. Рукописний текст написаний фіолетовим чорнилом.

 

 

38. Зобов`язання № 25 60 на поставку державі в 1952 р. шкірсировини громадянина Мостового В. І. с. Раків.

Вертикального формату, на двох сторінках, папір сірого кольору. На першій сторінці, крім, заголовка документу і герба СРСР зверху , написано прізвище і ім`я власника, назва колгоспу, адреса. З протилежної сторони написані конкретні цифри зобов`язань щодо поставок державі шкірсировини.

 

 

39.  Документ: зобовʹязання  № 2583 на поставку державі в 1954 році мʹяса, молока, яєць, вовни і шкірсировини на імʹя В. Мостового, жителя с. Ракова

На чотирьох сторінках вертикальної форми і  загального охристого кольору із захисною блакитною «сіткою». На першій сторінці зверху номер, посередині герб СРСР. Нижче- назва документа та вихідні дані про його власника. На 2 і 3 сторінці вказано скільки саме треба здати мʹяса, молока і яєць протягом року. Рукописний текст фіолетового кольору. На 4 –ій сторінці поставлена дата ( 2. 02. 1954 р. ), підписи та кругла печатка ( теж фіолетового кольору).

 

40.  Зобовʹязання на поставку державі мʹяса в 1948 році громадянину села Ракова Мостову В. І. Серія УЗ № 149.

На двох сторінках. У верхній частині першої сторінки зліва- серія, справа –номер, а між ними герб СРСР. Великими буквами- заголовок документа. Решта місця на сторінці заповнено прізвищем, іменем, адресою зобовʹязуваного. Причому, в рукописному тексті, в чотирьох словах із семи є граматичні помилки.

41.  Зобовʹязання на поставку державі молока та вовни в 1946 році громадянину села ракова Мостовому В. І. Серія УЗ , № 153.

Документ вертикального формату, на 2-ох сторінках білого паперу. На друкованому бланку дописані прізвище, імʹя, і по-батькові власника, а також його адреса. Рядки тексту не паралельні, із боковими лініями документу і весь текст зміщений вправо.

42.  Документ: платіжне повідомлення № 173/ 344, серія С № 572014 по с/ г податку на імʹя В. Мостового, с. Раків, 1950 р.

Форма близька до квадрата, 2 сторінки. Загальний колір світло- сірий з теплим відтінком. Дані про обчислення податку на землю, худобу, сад і т.д.- на другій сторінці. Більшість тексту надрукована заздалегідь.

43.  Документ: повідомлення платіжне № 200-230, серія т № 489249 на оплату авансу сільськогосподарського податку за 1953 рік громадянину Мостовому, с. Раків.

Майже квадратної форми, текст на двох сторінках. Синьо- білого відтінку папір. Із чотирьох пунктів- джерел оподаткування фігурують три. Найбільше виділяється великий підпис податкового інспектора синім чорнилом.

44.  Рецепт для придбання ліків в Долинській аптеці № 235/ 34 від 3. 02. 1934 р.

Являє собою надрукований бланк видовженої форми, заповнений лікарем. Весь рецепт- яскраво-оранжевого кольору. Всі написи чорного кольору і обведені з країв рецепту тонкою рамкою такого ж кольору. Написи на польській мові.

 

 

45.  Документ: повідомлення замість зобовʹязання № 2530 на поставку державі в 1953 році мʹяса, молока, яєць, вовни, шкіряної сировини Мостовому В. І., колгосп ім. Сталіна, с. Раків.

На чотирьох сторінках білий пожовтілий папір. Друкований текст на українській мові, рукописний- на російській. На першій сторінці- заголовок документу і дані про власника. На 2-й – розписані цифри про здачу сільгосппродуктів на кожне півріччя.

46.  Документ: страхове свідоцтво № 344 на імя жителя с. Ракова Мостового В., 1946 р.

Вертикального формату, на 2-ох сторінках. Друкований текст синього кольору. Дані про власника документу і про страхування великої рогатої худоби заповнені фіолетовим чорнилом.

47.  Квитанція на поставку державі молока на на імʹя Мостового В. , жителя с. Ракова. Серія ДГ № 138619, 1952 рік.

Майже квадратної форми. Тлом документу являється захисна сітка зеленого кольору. Друкований текст на російській мові, рукописний – на українській мові синім і фіолетовим чорнилом. Посередині  є напис « СССР » та зображення серпа і молота білого кольору.

48.   Зобовʹязання на поставку державі молока та вовни в 1948 році громадянину Мостову В. І., жителю села Ракова. Серія УЗ, № 149.

На двох сторінках вертикального формату пожовтілого паперу. На першій, лицевій сторінці, зверху зображення герба, заголовок і дані про власника документу, а також вказані цифри необхідних поставок ( внизу ). На другій сторінці- дані поставок конкретизовані ( земельна площа. поголівʹя і ін. ). Нижче, крім дрібного тексту із законодавства СССР, кругла печатка, підпис і дата.

 

 

49.  Свідоцтво уродин і хрещення Горбового Володимира Станіслава, 1921 р.

Ксерокопія. На вертикальному бланку. Текст на українській і латинській мовах. Зверху заголовок, справа від нього приклеєні дві марки темно-коричневого кольору. Вище заголовка вказана єпархія, повіт, номер, деканат і парохія. Дані про народженого та його родичів подані в окремих графах і займають більшу половину сторінки. Знизу дата видачі свідоцтва, кругла печатка парохіяльного уряду в Долині, підпис. Весь текст друкований і рукописний чорного кольору.

50.  Свідоцтво уродин і хрещення Георгія Горбового , діда доктора В. Горбового. Видане 23.10. 1939 р.

Ксерокопія. На українській та латинській мовах. Зверху записи: держава, єпархія, повіт, воєводство, деканат, парохія і номер ( № 357). Нижче назва документа. В середній частині, в графах записи даних про народженого і його родичів ( дата, імʹя, віросповідання, стать, родичі і звання, родичі хресні ). Внизу дата, місто, підпис і кругла печатка парохії м. Долини.

51.  Свідоцтво уродин і хрещення Франціска Романчукевича, діда доктора В. Горбового по лінії матері. Видане 23.10. 1939 р.

Ксерокопія. На латинській мові. Зверху вказано адресу, єпархію, деканат, парохію. Нижче назва документа ( виділена білими літерами). В середній частині, в окремих графах записи про народженого і його родичів ( дата, імʹя, віросповідання, стать). Внизу дата видачі свідоцтва, місто, підпис і церковна печатка. З країв оформлене рамочкою.

52.  Свідоцтво уродин і хрещення Анни Романчукевич, матері доктора В. Горбового. Видане 23. 10. 1939 р.

Ксерокопія. На латинській мові. Зверху записи даних про адресу, деканат, парохію, номер запису. Нижче- великими літерами вказана назва документа. На більшості його площі написи про дані народженого, його родичів, хресних батьків. В нижній частині- місто, дата і підпис з печаткою. Такий же відбиток печатки і зверху, на місці марки. З країв, крім нижнього, свідоцтво обведене жирною лінією.

53.  Свідоцтво уродин і хрещення Григорія Горбового, батька доктора Володимира Горбового. Видане 23. 10. 1939 р.

Ксерокопія. На українській і латинській мовах. Зверху записи: держава (УРСР), єпархія, повіт, воєводство, деканат, парохія і число (356). В середній частині- записи даних про народженого , його родичів і хресних батьків. В нижній частині дата, місто, підпис і церковна печатка.