Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Каталог » Природа

Природа

1. Опудало оленя благородного.

Самка. Cervus elaphus. Z. Справжні олені. Cervus. Родина оленячі. cervidae. Рід парнокопитні. Artiodactyla. Клас ссавці  mammalia. Опудало оленя в стоячій позі на підставці з повернутою вправо головою. Будова тіла струнка ноги тонкі. Голова вузька, видовжені вуха довгі  розведені в сторони. На верхній губі “носове дзеркало”. Загальний колір шерсті сірувато-бурий, нижня частина тіла – світліша. вздовж ший і передніх кінцівок тягнуться вузькі темні смужки.

 

2. Опудало оленя благородного.

Самець. Cervus elaphus. Z. Рід справжні олені. Cervus. Родина оленячі. Cervidae. Рід парнокопитні. Artiodactyla. Клас ссавці  mammalia. Чучело оленя в стоячі позі на підставці з повернутою вправо головою. Голова видовжена, вузька, вуха довгі, прямостоячі, на верхніх губах “носове дзеркало”. Рога відігнуті. Будова тіла струнка. Хвіст пишний, частково відламаний, ноги тонкі, шерсть сірувато-бура, знизу світліша.

 

 

3. Опудало оленя благородного.

Самка. Cervus elaphus. Z. Рід Справжні олені. Gervus. Родина оленячі.Cervidae. Рід парнокопитні. Artiodactyla. Клас ссавці  mammalia. Тварина показана  в стоячі позі, з прямо певернутою головою. Будова тіла струнка, ноги тонкі. Голова вузька, видовжена, вуха довгі  розведені в сторони, на верхній губі “носове дзеркало”. Загальний колір шерсті сірувато-бурий, нижня частина тіла – світліша. Вздовж шиї і передніх кінцівок тягнеться вузька темна смуга.

 

4. Опудало кабана дикого.

Самець. Sus sarofa. Рід справжні свині. Родина свинячі. Suidae. Рід парнокопитні. Artiodactyla. Клас ссавці. mammalia. Опудало кабана в позі стрибка на підставці. Молодий екземпляр віком більше 1,5  року. Тіло покрите грубою щітиною буро-сірого кольору. На кінцівках і вухах шерсть темніша. Морда коротка. Овальний  “п’ятачком” на якому розміщені ніздрі. Хвіст короткий. Передня частина тіла потовщена “калканом”.

 

 

5. Опудало кабана дикого.

Sus sarofa. Рід справжні свині. Родина свинячі. Suidae. Рід парнокопитні. Artiodactyla. Клас ссавці. mammalia. Опудало самки кабана в стоячій  позі закріплене на дерев”яній підставці. Забарвлення темно-буруватого кольору з сірувато-чорним відтінком. На хребті густіша, чорного кольору навколо рила на череві світло-коричневого відтінку. передня частина голови витягнута в довге конусове рило, яке закінчується “п’ятачком” з ніздрям.  Ноги короткі. Чорні пащі, вуха стоячі гострокутні, покриті шерстю.

 

6. Опудало Ондатри.

Ondatra zibethicus Z. Рід ондатри. Родина мишачі. Muridae. Ряд гризуни. Rodentia. Клас ссавці. mammalia. Ондатра стоїть на задніх лапах тримаючи в передніх лапах соколину і гризучи її. Хутро густе, коротке, блискуче, рудувато-коричневого кольору на спині і сірувато-жовте знизу. Очі і вуха малі, шия коротка, хвіст довгий сплющений з боків, вкритий лускою. задні лапи довші за передні.

 

 

7. Опудалоо Вовка.

Canis lupus. Рід вовки. Canidae. Родина собачі. Canidae. Ряд хижі. Carnivora. Клас ссавці. mammalia. Опудало знаходиться на дерев’яній підставці в стоячі позі з повернутою вправо головою.  Забарвлення  хутрового покриву сіро-буре, зверху темніше, а з нижнього черевного боку світліше. особливість даного опудала: є вставні скляні неоднакові очі, нижня щелепа скріплена дротом.

 

 

8. Опудало сороки.

Pica Pica Z. Ряд горобці. Passeres. Родина Воронові. Corvidae.Рід сорока. Pica. Опудало розміщене на гілці, з розпущеними крилами. Голова, шия, спина і хвіст зверху чорні із зеленуватим блиском. Груди, черево і поперек білі. Махові і рульові пера чорні. Дзьоб чорно-бурий, ноги чорні.

 

 

9. Опудало сойки.

Garrulus glandarius Z. Рід сойка. Garrulus. Родина Воронові Corvidae.Ряд  горобці Passeres. Клас птахи. Aves. Опудало сойки закріплене на дерев’яній підставці із повернутою вліво головою, привідкритим дзьобом. На спині і грудях оперення червоно-буре з сіруватою основою, підхвістя брудно-біле. На покривному пір”ї розміщенні чорно білі і голубі  смужки. Махові крила з білими плямами. На голові від кута дзьоба вниз спускаються чорні смуги.

 

10. Опудало сойки.

Garrulus glandarius Z. Рід сойка. Garrulus. Родина Воронові. Corvidae. Ряд  горобці Passeres. Клас птахи. Aves. Опудало розміщене на гілці з відставленими вбік крилами і широко розставленими ногами. На спині і грудях оперення червоно-буре з сіруватою основою, підхвісття брудно-біле. На покривному пір”ї розміщенні чорні, білі і голубі  смуги. Махові крила з білими плямами. На голові від кута дзьоба вниз спускаються чорні смуги.

 

 

11. Опудало дятла строкатого.

Dendrocopos major L. Ряд дятлоподібні. Piciformes. Ряд дятли. Клас птахи. Aves. Птах розміщений на дерев’яній підставці з привідкритим дзьобом. Зверху забарвлення тіла чорне з білими плямами на крилах. Від кута дзьоба вниз спускаються чорні “вуса”. На голові і нижній частині тіла опірення сірого кольору. Підхвістя червоне. На голові червона смужка. Дзьоб і ноги темно-сірі.

 

 

12. Роги оленя благородного.

Cervus elaphus. Z. Справжні олені. Cervus. Родина оленячі. cervidae. Рід парнокопитні. Artiodactyla. Клас ссавці mammalia. Роги оленя закріплені на квадратній підставці, мають на собі сліди пофарбування їх коричневою фарбою. Верхня частина стовбура рогів відсутня. Роги мають п’ять відростків (два з лівого боку і три з правого боку) у тому числі два над очноямкових,  перші, які відходять від стовбура над самою основою рогів. Стовбури і відростки округлі і не потовщені. Три основні стовбури поверхні. Основою рогів є частина черепа, яка містить плями олійної фарби сірого кольору.

 

 

13. Опудало. Чапля руда.

Ardea purpurea. Ряд лелекоподібні. Ciconiiformes. Родина чаплеві. Ardeidae. Рід чапля. Ardea. Клас птахи. Aves. Опудало птаха розміщене в стоячій позі з трохи привідкритим дзьобом, на дерев’явяній підставці. На голові від дзьоба і до потиличної частини тягнеться довгий чорний чуб. Оперення ший і голови сірувато-руде з вузькими бурими поперечними смужками, повздовжніми  рудувато-бурими плямами вздовж нижнього боку. Черево  і низ  хвоста – жовтувато-білі з бурими смугами. Пір’я крил – рудувато-буре з темними смугами. Дзьоб довгий, сірий, Ноги темно-сірі.

 

14. Опудало беркута.

Aquila chrysaetus. Ряд хижі птахи. Accipiter. Родина яструбині. Accipitridae. Рід орел. Aguila. Клас птахи. Aves. Опудало  птаха закріплене на дерев’яній підставці, з повернутою вліво головою та розпростертими піднятими вгору крилами. Оперення верхнього боку тіла темно-буре з домішками рудого на голові, гомілці,. Забарвлення низу білувате з дрібними поперечними бурими плямами. Рульові пера на кінцях чорно-бурі, плямисті. дзьоб бурий, ноги жовто-бурого кольору.

 

15. Опудало яструба.

Канюк, звичайний, самка. Buteo buteo Z. Рід, хижі птахи. Accipiter. Родина яструбині. Accipitridae. Рід канюки. Buteo. Клас, птахи. Aves. Птах, розміщений на гілці дерева з похиленою вниз головою, піднятими вгору крилами і виставленою вперед лівою ногою. Верхня частина оперення тіла буре з світлими смугами на краю пер. Нижня частина світло-охристого кольору з поздовжніми, бурими плямами. Кульові пера з темним  поперечним малюнком. Дзьоб бурий, привідкритий, восковиця і ноги жовтого кольору.

 

16. Листівка поштова із репродукцією фотографії Є. Назарова ” Вухастий їжак”,  “Планета”, 1989 р.

Листівка, горизонтального формату. На лівій половині, зображено – їжака-вуханя”, який на мить зупинився на порослому лишайником камені. Задній план з нечіткими зеленаво-чорними контурами. На тильній стороні, напис російською мовою: “Ушастий еж. Фото Г. Назарова “Планета”, 1989 р.24/8а – 8783. 2883. 3900 000 екз. 3 к”.

 

 

17. Листівка поштова із репродукцією фотографії С. Мельничука “Оленя”. “Планета”, 1989 р.

Вертикальний формат. В центрі, на темно-зеленому тлі із розмитими контурами дерев, зображено оленя в стоячій позі, в профіль, з повернутою вправо головою. Поза насторожена, зосереджена в повітрі. Олень ніби відчуває небезпеку. Колір хутра охристо-бурий. На звороті надрукований напис російською мовою “Оленёнок”, “Планета”……350000 екз.

 

 

18. Листівка поштова із репродукцією фотографії Г. Рослякова “Чорнохвоста чайка”,  “Планета”, 1988 р.

Горизонтальний формат. Справа від центру на темно-голубому тлі, розміщено птаха з білим  оперенням шиї, сіро-голубим оперенням крил, темно-сірим хвостом. Поза стояча, голова ледь похилена вправо. Чайка стоїть, на світло-сірому грунті, в якому стебла, засохлі рослини. На тильній стороні напис російською мовою “Чернохвостая чайка”. Фото Г. Рослякова “Планета”. … 739900 екз.

 

 

19. Листівка поштова з репродукцією фотографії   Г.Смирнова “Рись”, “Планета”, 1986 р.

Формат, вертикальний. Посередині листівки, крупним планом показаний – рись в спокійній, сидячій позі на стовбурі сосни. Тло, зеленаво, бордове, з нечітким контуром дерев. Колір хутра звіра, охрисо-бурий, з білими плямами на підборідді, грудях та чорними китицями на вухах. На тильній стороні надруковано текст російською мовою. Тираж листівки 2 млн 400 тис.

 

 

20. Листівка поштова з репродукцією малюнка А. Ісакова “Лісова куниця”. ʺОбразотворче мистецтвоʺ, 1989 р.

Вертикальний формат. У верхній половині листівки, крупним планом, зображено голову і частину тулуба лісової куниці, яка допитливо, насторожено дивиться на гілля з гущавини дерева. Загальний колорит жовтувато-сірий. На тильній стороні надрукований логотип- схематичне зображення жирафи з цифрою 703 та текст російською мовою. “Дорогой друг, из десяти копеек уплаченных за открытку, поступают в фонд. Спасибо за участие в сохранении природьи”.

 

21. Листівка поштова з репродукцією фотографії Г. Смирнова “Лисиця”, “Планета”, 1986 р.

Вертикальний формат. В центрі показано лисицю в сидячій позі, спиною до глядача з напівоберненою вправо головою, на тлі високих трав. Хутро лисиці, охристо-руде, паща привідкрита, лисиця ніби спинилась відпочивати після довгого бігу. На тильній стороні напис російською мовою. Тираж 1 млн 300 тис.

 

 

22. Листівка поштова з репродукцією фотографії Є. Назарова “Буре ведмежа”. “Планета”. 1988 р.

Вертикальний формат. Майже в центрі зі зміщенням вправо, показане ведмежа в сидячій позі, яке їсть гілку дерева, тримаючи в піднятих лапах. Тло охристо-сіре. На тильній стороні напис російською мовою. Тираж 1 млн. 300 тис.

 

 

23. Листівка поштова із репродукцією малюнка А. Ісакова “Лис”, “Образотворче мистецтво“, 1989 р.

Горизонтальний формат. Справа від центру листівки, крупним планом зображено голову лисиці в запорошеній інеєм траві. На тильній стороні справа вгорі – логотип (схематичне зображення голови жирафи), напис російською мовою “Дорогой друг, из десяти копеек уплаченных за открытку, поступают в фонд. Спасибо за участие в сохранении природи”.

 

 

24. Листівка поштова із репродукцією фотографії Г. Смирнова “Соболь”. “Планета”, 1986 р.

Вертикальний формат. Посередині зображено крупним планом стовбур дерева, із дупла якого видніється голова і частина тулуба соболя. У верхньому лівому і нижньому правому кутах листівки – гілки хвої. Загальний колір сірувато-зелений. На тильній стороні надрукований текст російською мовою. Тираж – 2 млн.

 

 

25. Листівка поштова із репродукцією фотографії А. Авакової “Вінценосний журавель”, “Планета”, 1989 р.

Вертикальний формат. Справа від центру вміщена голова і частина тулуба журавля. Оперення птаха  світло-сіре, дзьоб, темно-сірий, на голові чорна шапка та золотисте віяло з пір’я. Від ока до дзьоба велика біла заокруглена пляма та кругла червона китиця на шиї. На тильній стороні листівки, надрукований текст російською мовою. Тираж 3300000 екз.

 

 

26. Листівка поштова із репродукцією фотографії Г. Смирнова “Куниця”. “Планета”, 1989 р.

Горизонтальний формат. На припорошеному снігом на проваленому стовбурі дерева, посеред листівки показано куницю в насторожено-уважній позі. На задньому плані видніються гілки сосни. Колір хутра куниці охристо-коричневий. На тильній стороні листівки надруковано текст російською мовою. Тираж 4 млн. екз.

 

 

27. Листівка поштлва із репродукцією фотографії Г. Смирнова “Грак”, “Планета”, 1985 р.

Ветикальний формат, на якому показано крупним планом грака, який сидить на гілці дерева. Голова повернута вправо, колір опереннн чорний з бурдово-сірим відтінком. Тло невиразне охристо-синього кольору. На тильній стороні надруковано напис  російською мовою. Тираж 850 тис.

 

 

28. Листівка поштова із репродукцією фотографії В. Качно “Метелик Подалірій”. “Планета” 1989 р.

Горизонтальний формат. На гілці синіх квітів крупним планом показано метелика. Колір крил охристо-білий з чорними поперечними смужками на верхніх крилах та чорно-синіми плямами на нижніх, та з чорно-синьо-оранжевими плямами. тло зеленаво-чорне. На темній стороні надруковано напис російською мовою. Тираж 2 млн. 850 тис. екземплярів.

 

 

29. Листівка поштова із репродукцією фотографії Г.Смирнова ” Дрозд – білобровик”. “Планета”, 1985 р.

Вертикальний формат, на листівці показано птаха,  який сидить на гілці дерева на охристо-зеленому тлі березового лісу і озера. Оперення сіро-охристого кольору. Ймовірно птах співає, про що свідчить характерна поза і відкритий дзьоб. На тильній стороні текст російською мовою. Тираж 910 тис.

 

 

30. Листівка поштова із репродукцією фотографії Л. Вейсмана “Пташиння білої сови”, “Планета” 1985 р.

Вертикальний формат. В центрі ластівка крупним планом показано пташеня в сидячій позі з відкритим дзьобом. Оперення охристо-буре, крила білого кольору. На тильній стороні надруковано текст російською мовою. Тираж 550 тис.

 

 

31. Листівка поштова із репродукцією малюнка А. Ісакова “Ведмідь”, ” Планета”, 1989 р.

Вертикальний формат.В нижній частині зображено голову ведмедя із відкритою пащею на тлі осінього лісу. Загальний колорист листівки охристо-бурий На тильній стороні напис російською мовою. “Дорогой друг, из десяти копеек уплаченных за открытку, поступают в фонд. Спасибо за участие в сохранении природи” та логотип: схематичне зображення  голови жирафи з цифрою 703.

 

 

32. Листівка поштова із репродукцією малюнка В Горбатова “Глухар”, ʺОбразотворче мистецтво“,  1978 р.

Вертикальний формат, у верхній половині якого зображено глухаря під час зльоту, крила розпущені, ноги підігнуті, голова повернута в правий бік. На задньому плані нечіткі контури соснового лісу, у нижній частині частки зарослі червоними ягодами та схема напряму польоту. На тильній стороні – схема руху під час польоту та опис  характерних особливостей цього виду птахів. Тираж 200000 екземплярів.

 

 

33. Листівка поштова із репродукцією фотографії В. Менднлєєва “Екскурсії  в природу. Комахи, жуки, жужениця кримська”, ” Планета” 1977 р.

Формат горизонтальний. В центрі крупним планом показано зображення комахи, яка повзе по гілці рослини з голочками. Колір тла охристо- коричневий . Колір комахи синьо-чорний, на тильній стороні надрукований надпис російською мовою – характеристика цього виду. Тираж 300000 тис.

 

 

34. Листівка поштова із репродукцією фотографії В. Менднлєєва “Екскурсія  в природу комахи, жуки, жужениця смарагдова”, ” Планета”, 1977 р.

Горизонтальний формат.  По діагоналі, зліва направо показано крупним планом  жужелицю, яка повзе вверх по стеблі  рослини. Заднє тло світле, розмите, у вигляді червоно-зелених плям. Колір панцира зелений із бронзовим відливом. На тильній стороні надруковано коротку характеристику цього виду комах на російській мові. Тираж 300000 екземплярів.

 

 

35. Листівка поштова із репродукцією фотографії В. Менднлєєва “Жук-носоріг” із серії ” Екскурсії в природу. Комахи, жуки.”, “Планета”, 1977 р.

Горизонтальний формат, по діагоналі справа на ліво, крупним планом показано жука з брунатним панциром на спині, парою жовтавих згорнутих крил, вишневого кольору черевом і ніжками. На голові темно-синій панцир, який закінчується рогом. на тильній стороні напис російською мовою – коротка характеристика цього виду комах. Тираж 300 тис. екземплярів.

 

 

36. Листівка поштова із репродукцією фотографії Г. Смирнова ” Бурундук”, ” Планета”, 1989 р.

Формат горизонтальний. В центрі крупним планом показано тварину з охристо-сірим забарвленням шерсті і з повздовжніми чорними і білими смугами на спині. Тлом служить зелена трава та частина зеленого стовбура. Тварина стоїть на чотирьох лапах, вуха насторожені відігнуті на спину, зображення в профіль. Тираж 3 млн. 550 тис.

 

 

37. Листівка поштова із репродукцією малюнка А. Ісакова “Кабан”, “Образотворче мистецтво” 1989 р.

Горизонтальний формат. На лівій половині листівки зображено голову кабана в заростях високої трави. Забарвлення хутра буро-чорно-сіре. Самець – про це свідчать два невеликі ікла та довга кудлата шерсть, коротке рило. Тло охристо-коричневого кольору – нечітке. На тильній стороні надруковано текст російською мовою “Дорогой друг, из десяти копеек уплаченных за открытку, поступают в фонд зоопаркам. Спасибо за участие в сохранении природи.

 

38. Листівка поштова із репродукції В. Менделеєва “Скарабей священний” із серії “Екскурсії в природу. Комахи, жуки”, “Планета”, 1977 р.

Горизонтальний формат. У верхній частині листівки зображено жука крупним планом. Колір панцира темно-синій із сріблястим відтінком. Тло охристо-червоне. На тильній стороні надруковано текст російською мовою – короткий опис цього виду комах. Тираж 300 тис. екз.

 

 

39. Листівка поштова із репродукцією фотографій Г. Смирнова “Бабак”, “Планета”, 1985 р.

Вертикальний формат По центру крупним планом показано тварину в сидячому припіднятому положенні, в профіль, з піднятими вгору лапами біля нижньої щелепи, ймовірно тварина щось розгризає. Хутро оранжево-бордового кольору. На передньому плані видно ґрунт та колоски злакових. Задній план фону нечіткий, розмитий, з лінією горизонту у верхній частині. Тираж 800 тис. екземплярів.

 

 

40. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В. Арістова. “Шкідники плодів”, “Образотворче мистецтво“, 1988 р.

Вертикальний формат. У верхній половині зображено плоди грецького горіха, пошкоджені горіховим довгоносиком,і саму комаху. У нижній частині зображені метелик, гусениця яблучної плодожерки, молоді плоди та половина стиглого яблука, пошкоджена плодожеркою. Тло зелено – охристого кольору. На тильній стороні надруковано текст російською мовою з характеристикою шкідників плодів. Тираж 193 тис. екземплярів.

 

 

41. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова “Шкідники одягу”. “Образотворче мистецтво“, 1988 р.

Вертикальний формат. З правого краю листівки на охристо – зеленому тлі зображено представників справжньої молі, килимової і шубної, жук – шкіроїд. Зліва у двох прямокутниках, на темно – зеленому тлі зображені метелики, молі, їх ходи, кладки яєць та будиночки – кокони, гусениці. На тильній стороні текст російською мовою – характеристика шкідників. Тираж 193 тис. екземплярів.

 

 

42. Листівка поштова з репродукцією малюнку Л. В. Арістова. “Медоносна бджола”.

Вертикальний формат. На червоно-охристому тлі зображено ( у верхній частині листівки ) три види медоносних бджіл – самки, трутні, робочі бджоли. В центрі листівки, на стільнику показаний танок робочої бджоли серед інших бджіл – передача інформації про найдене джерело корму. Внизу листівки показані маточники, великі стільники з яких виходять молоді матки. На тильній стороні надруковано текст російською мовою з короткою характеристикою цього виду комах. Тираж 193 тис. екземплярів.

 

43. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В. Арістова. “Шкідники запасів”. “Образотворче мистецтво“, 1988 р.

Вертикальний формат. На світло – сірому тлі зображено чотирьох комах. Серед них: внизу зліва – хрущак борошняний ( Tenebrio molitor ). Комаха має коричневе забарвлення. Внизу справа – зернівка квасолева. Біля неї, пошкоджена комахою квасоля. Вище зліва – комірний довгоносик ( Sitophilus granaries ), біля якого, пошкоджені ним, зерна пшениці. Справа зверху – метелик борошняної вогнівки. На звороті листівки текст – опис російською мовою.

 

44. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В. Арістова. “Шкідники злаків”. “Образотворче мистецтво“, 1988 рік.

Вертикальний формат. На листівці зображені два основні шкідники злакових культур.: хрущ, “кузька” ( хлібний жук ).  У верхній половині листівки зображена велика комаха з яскравим світло-коричневим панциром і зелено-чорною звуженою головою. У нижній частині листівки – клоп, шкідлива комаха охристого кольору з щитком – панциром на спині. З правого краю зображена комаха охристого кольору, молодий колосок і листочок, пошкоджені цими шкідниками.

 

45. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова “Комахи – хижаки”, “Образотворче мистецтво“, 1988 рік.

Вертикальний формат. У верхній частині, на охристо – сірому тлі  зображено “Коромисло” ( комаха з великою головою, кулястоподібними очима, вузьким, довгим черевцем з чорно-синім поперечним малюнком і двома парами прозорих, довгих крил. ) Посередині листівки зображена муха ( охристо – чорного кольору з конусоподібним тілом. Зліва знизу – жужелиця ( комаха зеленого кольору з охристо – білими плямами на панцирі). У правому нижньому куті – клоп ( комаха буро – чорного кольору ). На тильній стороні текст – опис російською мовою.

 

46. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В. Арістова “Метелики.” “Образотворче мистецтво“, 1988 р.

Вертикальний формат. Охристе тло, на якому зображені представники Лускокрилих. Вгорі листівки шкідник лісу – древесниця уїдлива ( сімейство деревоточців ), метелик білуватого кольору з мохнатим черевцем, тонким покровом крил, з зеленими і чорними плямами на них. Посередині, зліва на листівці показаний метелик – медведиця з яскравим оранжево-жовтим забарвленням. Посередині листівки метелик – поліксена ( сімейство парусники ). Метелик з великими крилами із жовто – чорним забарвленням і вкрапленням плям синього і оранжевого кольорів. Внутрішній край задніх крил ввігнутий. У нижній частині листівки – зображення Бражника очкастого з великими, схожими на очі, плямами та великим мохнатим черевцем.

 

47. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова. “Застережне забарвлення”, “Образотворче мистецтво“, 1988 р.

Вертикальний формат. На жовто – сірому тлі зображено: внизу великий метелик медведиці сільської “arctia villica” ( чорні передні крила з великими білими плямами по краю, чорні груди з білими боками ), сонечко семикрапкове ( напівсферична форма тіла червоного кольору з чорними круглими плямами та чорною головою ). У лівій верхній частині листівки зображено осу звичайну з яскравим жовто – чорним забарвленням черевця, справа – зображено клопа з яскравим червоно – чорним забарвленням по спині. На звороті листівки текст російською мовою.

 

48. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова. “Паразити”, “Образотворче мистецтво“, 1988 р.

Вертикальний формат. На охристому тлі посередині листочки, ближче до лівого краю зображено велику комаху, яка за допомогою яйцеклада відкладає яйця в личинку жука. В нижній частині представлено самку афідіуса, яка відкладає таким же способом яйця в попелицю. У верхньому правому кутку зображено муху із роду “Phasia”, яка паразитує на гусеницях метеликів. На звороті текст російською мовою – опис комах-паразитів.

 

49. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В Арістова ʺШкідники лісуʺ, 1988 рік.

Вертикальний формат. На охристому тлі зображено: вгорі великий сосновий лубоїд із сімейства короїдів. Комаха з панциром коричневого кольору у формі овалу і головою у вигляді половинок зрізаного конусу. Поруч зображено шматок кори ялини з ходами короїда – типографа. Від широкого ходу, зробленого самкою, відходять в сторони ходи личинок, з розширенням в кінці ходу. Посередині листівки – чорний сосновий вусач і ходи його личинок в деревині. В нижній частині – гусениця на гілці хвої і метелик шовкопряда – монахині з контрастним чорно-білим малюнком на передніх крилах і охристим забарвленням нижніх крил. На звороті листівки текст – опис російською мовою.

 

50. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова. ʺЯйця та личинкиʺ, ʺОбразотворче мистецтвоʺ , 1988 рік.

Тло охристо – рожеве. Вгорі на листівці зображено яйце клопа циліндричноподібної форми з вигнутими боками і двома коричневими смугами по краях. Яйце метелика у вигляді напівсфери із загостреним кінцем жовтого кольору із повздовжніми лініями. Посередині гусениця метелика жовтого кольору та червоподібна личинка мухи охристого кольору. Внизу кладка яєць комахи ряду прямокрилих: личинка жука сімейства пластинчастовусих личинок комах. На звороті текст російською мовою.

 

51. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова “Джмелі”. “Образотворче мистецтво”, Москва, 1988 р.

Вертикальний формат. На охристому тлі зверху вниз зображені такі види джмелів: в лівому кутку – комаха з охристою спиною і вузькими темними смугами на черевці ( джміль польовий ), справа – велика комаха темно – коричневого кольору з широкою жовтою смугою на спині, ( земляний джміль ), комаха чорного кольору з червоним забарвленням половини черевця ( кам`яний джміль ). Внизу на квітці конюшини зображено садового джмеля з двома жовтими смугами на спині.

 

52. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В. Арістова “Тутовий (шовковичний ) шовкопрядʺ. “Образотворче мистецтво“, Москва, 1988 р.

Вертикальний формат. На червоно – охристому тлі зображено гілочку шовковиці, на листку якої у верхній частині показано метелика біло – рожевого кольору під час відкладання яєць. Нижче на гілці зображено гусеницю шовкопряда жовтого кольору. В нижній частині листівки в лівому куті показаний кокон і кокон в розрізі. На тильній стороні надруковано текст російською мовою – коротка характеристика тутового шовкопряда. Тираж 193 000 екземплярів.

 

53. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л.В. Арістова “Жуки”. “Образотворче мистецтво”, Москва, 1988 рік.

Вертикальний формат. На охристо – сірому тлі, зверху вниз такі види жуків: у верхньому правому куті зображена велика комаха коричневого кольору з характерними ріжками – жук-олень або рогач. Вгорі зліва альпійський вусач – невелика комаха з світло-фіолетовим забарвленням панцира і чорними плямами на ньому, довгими вусами з ритмічним потовщенням. Посередині – самка плавунця облямованого ( комаха коричнево – зеленого кольору з короткими вусами і лапками ). Внизу зліва – звичайний листоїд.

 

54. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова ʺКомахи – запилювачіʺ. ʺОбразотворче мистецтвоʺ, Москва, 1988 р.

Вертикальний формат. На світло – коричневому тлі зображено : вгорі бджола з довгими вусами, в лівому кутку – муха з округлим коричневим черевцем та парою охристих крил, довгим ротовим апаратом. В правому кутку зображена комаха з видовженим, загостреним в кінці панциром з бронзовим відтінком та симетричними зеленими плямами. На звороті текст – опис російською мовою.

 

 

55. Роги косулі ( самця ) з верхньою щелепою ʺCapreolus capreolusʺ. Рід косулі ʺCapreolus Grayʺ. Родина оленячі.ʺCarvidalʺ. Рід парнокопитні.ʺArtiodactylaʺ. Клас савці. ʺMammalseʺ.

Роги закріплені на дерев`яній підставці. Роги невеликі, покриті шерстю, на кожному по три відростки у верхній частині і велика кількість бугорків у нижній частині. Верхня щелепа покрита шерстю сіро – бурого кольору і закінчується невеликим “носовим дзеркалом.

56. Комплект із 15 кольорових листівок із репродукціями фото Є. Назаркова. “В світі птахів”, “Планета”, Москва, 1986 рік.

Горизонтальний формат, у формі складеного видовженого конверту, в якому знаходяться 15 кольорових листівок однакового розміру. Фоновий малюнок комплекту зеленого кольору , справа і зліва фотографії птахів ( гагара і рожева чайка ) по середині надпис “Екскурсія в природу”, “В світі птахів”. При відкритті однієї із частини конверта знаходиться список птахів: червонодзьоба гагара, білобокий гусак, плосконосий плавунчик, стех, канадський журавель, сокіл, кулик – дутиш, турухтан, рожева чайка, полярна качка, сіра чайка, біла сова, болотна сова, жовта плиска.

 

57. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова “Неповний метаморфоз”, Москва, 1988 рік.

Вертикальний формат, на якому представлені жуки – клопи. Вгорі листівки зображені яйця личинок, чорно – білого забарвлення. Нижче молода личинка , яка починає ставати дорослою комахою ( відносно малі розміри, червоно – чорне забарвлення на спині, ближче до голови чорна поздовжня смуга з трьома червоними кружельцями. Посередині листівки знаходиться зріла комаха. Червоно – чорного забарвлення  з чіткішими силуетами на спині, по боках чорні плями з червоними кружельцями , посередині чорна пляма у формі щита. Внизу листівки представлена доросла комаха з чітко вираженими рисами, червоно – чорного забарвлення з жовтуватими частинами. Чітко виражені крила з червоними плямами внизу, задня частина комахи коричнево – жовтуватого кольору, голова комахи – чорна.

 

58. Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. В. Арістова “Кровососи і перенощики збудників хвороб”,  Москва, 1988 рік.

Вертикальний формат на якому представлені різного виду комахи кровопивці Фон малюнка жовтувато – зеленкуватий, обрамлений білою рамкою. Вгорі листівки в лівому кутку знаходиться великий комар з довгими лапками. Посередині з лівого боку знаходиться представник воші коричнево – сірого кольору, тіло покрите дрібним ворсом. Справа  розташований постільний клоп темно – оранжевого забарвлення з вусиками. Внизу розташована муха чорного кольору з світло – жовтими крилами з ворсоподібним тілом.

 

59. Листівка поштова репродукцією малюнка Л. Арістова « Двокрилі» , м. Москва, 1988 р.

Зверху, з правого боку оленяча кровососка- світло- жовтого кольору із прозоро жовтими крилами. Зліва вгорі мокриця з видовженим тілом світло-жовтого кольору, з довгими лапами і білими крилами. Посередині муха це-це з чорно-жовтим забарвленням на тілі, з біло-жовтими крилами. Внизу, з лівого боку журжалка з видовженим тілом чорно-жовтого кольору з видовженими лапами, крилами і вусами, в правому куті знаходиться велика муха чорного кольору з жовто-оранжевими плямками, прозоро-жовтими крилами.

 

60. Листівка поштова із репродукцією фотографії Е. Назарова « Рожеві чайки », Москва, 1988 р.

Горизонтальний формат, на якому зображені дві «рожеві чайки» ( спина, крила, хвіст-рожево- сіруватого забарвлення, синя голова, грудка білого кольору, між шиєю і головою проходить дуга чорного кольору). Фонове забарвлення блакитно- синього озера із пророслою на ззовні травою. Чайки стоять на льодовій крижині посеред озера.

 

 

61.  Листівка поштова із репродукцією фото Г. Смирнова « Щиглик», Москва, 1985 р.

Горизонтальний формат, фонове забарвлення, яке включає в себе розмиті гірські масиви та ялиновий ліс. Внизу знаходиться суха китиця квітки, на якій зверху сидить птах, «Щиглик» середнього розміру з гострим дзьобом на кінчику з темною плямою ( голова, плечі, частина грудки темно- сірого та чорного кольору, шия, частина грудки та лапа білого кольору, хвіст білий з чорним. Крило ділиться на три сектори: 1) зверху чорного кольору, 2) середина- яскраво -жовтого, 3) нижня- чорна з білими плямами.

 

62. Листівка поштова із репродукцією фото Г. Смирнова « Лисиця», Москва, 1986 р.

Вертикальний формат, фон- зелена, висока трава, посередині трави розташована тварина, лисиця, повернена спиною, голова повернена в бік. Лисиця рудого кольору, невеликого зросту, з відкритим ротом, кінчики вух чорного кольору, чорний ніс. Хвіст довгий , пухнастий.

 

 

63. Листівка поштова із репродукцією фото Г. Смирнова « Дрізд- білобровик». Москва, 1985 р.

Вертикальний формат, на якому зображено вдалині осінній фон ( дерева з жовто-золотистими листочками) , озеро, в якому відображається пейзаж осінніх берізок. Посередині зображений птах «Дрізд», який сидить на невеликій палиці серед моху. Птах середнього розміру з довгим хвостом, забарвлення темно- сіре, з відкритим дзьобом та білою смугою над оком.

 

 

64. Листівка поштова із репродукцією фотографії Е. Назарова « Стерх» Москва, 1988 р.

Вертикальний формат. Фон- поле, вдалі розмитий ялиновий ліс. Посередині листівки розташований птах  стерх великого розміру, на високих лапах з довгою шиєю та довгим, міцним  дзьобом, білий пах з видовженим хвостом, на спині поблизу шиї чорно- сіра пляма. Птах стоїть на сухій траві.

 

 

65. Листівка поштова із репродукцією фото Г. Смирнова « Щиглик», Москва, 1985 р.

Горизонтальний формат, фонове забарвлення, яке включає в себе розмиті гірські масиви та ялиновий ліс. Внизу знаходиться суха китиця квітки, на якій зверху сидить птах, «Щиглик» середнього розміру з гострим дзьобом на кінчику з темною плямою ( голова, плечі, частина грудки  сірого та чорного кольору, шия, нижня частина грудки та лапа білого забарвлення, хвіст чорний з білим.  Крило ділиться на три сектори: 1) зверху чорного кольору, 2) середина- яскраво жовтого, 3) нижня- чорна з білими плямами.

 

66. Листівка поштова із репродукцією фото Л. Вейсмана « Песець», Москва, 1989 р.

Горизонтальний формат, на якому зображена тварина «Песець»- білого кольору, яка лежить скручена в клубочок на території поля. Песець невеликого розміру з видовженою мордочкою і закритими очима. Шубка пухнаста, хвіст довгий, пухнастий.

 

 

67. Листівка поштова із репродукцією фото А. Авалова « Вінценосний журавель», Москва, 1989 р.

Вертикальний формат, на якому зображено птаха на розмитому зелено- чорному фоні. Птах великого розміру з довгим пірʹям сірувато- чорного кольору, з довгим, міцним дзьобом. На лобовій частині птаха чорна випукла пірʹяна грудка, щоки білого кольору, ободок над оком чорного кольору, зверху на голові червона пляма, за плямою густа, жовто-гарячого кольору. Шерстяний видовжений покрив довжиною 5 см. На шиї червоний « комірець».

 

68. Листівка поштова із репродукцією фото Г. Смирнова « Бабак» Москва, 1985 р.

Вертикальний формат, на якому зображено гризуна, який стоїть на задніх лапках, передня лапка піднята догори поблизу мордочки. Гризун коричнево-оранжевого забарвлення з великими чорними очима, видовженою мордочкою і ледь помітними  вухами, на лапах довгі пазурі і довгі зуби. Фоновий малюнок- поле з високою травою, квітами.

 

 

69. Листівка поштова із репродукцією фото Б. Начаєва «Лазорівка», Москва, 1982 р.

Вертикальний формат, на якому зображено велику, деревʹяну годівничку, на який сидить птах лазорівка. Годівничка дещо пошкоджена, по боках годівнички зелені листочки ліщини і дуба.  Пташка сидить на бруску, який прибитий до годівниці навпроти отвора в неї. Лазорівка має довгий хвіст, видовжені крила, біло-жовту грудку, голова білого кольору, невеликого розміру дзьоб, на крилі світло-біла смужка.

 

 

70. Листівка поштова із репродукцією фото Г. Смирнова « Кеклик», Москва, 1985 р.

Горизонтальний формат, на якому зображено птаха –невеликого розміру з міцним дзьобом червоного кольору. Ободок ока-червоний. Щоки та шия жовтого кольору. Голова сіро- молочного кольору. Повздовж цілої голови, починаючи від дзьоба, проходить чорна смуга, яка плавно повертає в середину грудки і сполучається з другою половиною смуги  і утворює своєрідний « комір». На крильній частині білі повздовжньо- горизонтальні смуги чорного кольору, хвіст невеликий. Фоновий малюнок- поле з травою ( суха, зелена трава).

 

71.  Листівка поштова із репродукцією малюнка Л. Арістова « Трихограма», Москва, 1988 р.

Вертикальний формат. Фонове забарвлення світло- оранжевого кольору з білою рамочкою. На  малюнку зображено  « Трихограма» – дрібна паразитна комаха. В правому куті знизу зображені яйця личинок, які діляться на два кольори: 1) світло-зелені- 65 шт. 2) темно- сірі- 32 шт. Вони знаходяться під своєрідною скляною пластиною. Зліва зображено яйце личинки світло- зеленого кольору, на якій зверху сидить мала паразитична комаха з довгими крилами і лапами, червоними очима. Посередині розташована ще одна комаха чорно-коричневого забарвлення з видовженим тілом, посередині з вузькою талією, довгими лапами та світло-жовтими крилами. Зверху розміщена велика, жовтого кольору паразитична комаха з світлими крилами і червоними очима, має 6 довгих лап і чотири крила.

 

72. Листівка поштова із репродукцією малюнка А. Семенцов Огієвський « Порятунок в польоті», Москва, 1988 р.

Вертикальний формат, на якому зображено рибу із роду літаючих «древні змії», ящірка  «літаючий дракон». Фонове забарвлення білого кольору навколо якого зелено-сірого кольору рамка. Зверху в правому куті розташована риба з ряду літаючих, забарвлення якої складається з декількох кольорів: хвіст, плавники- червоного забарвлення , передній плавник довгий блакитного прозорого кольору. Посередині проходить лінія перетину тіла на дві різні за кольором і структурою частини, від лінії до середини спини- червоне забарвлення, нижня- блакитного кольору з чорними плямами-випукла до низу частина. Нижче ока -жовта пляма, рот привідкритий. З лівого боку на дереві розташований змій , брюхова частина якого від голови до хвоста, жовтого кольору з дугоподібними хвилями. В нижньому, правому куті розташована ящірка « літаючий дракон ». З видовженим тілом, маленькою головою, довгим хвостом і 4 лапами з пазурами, по боках тіла два крилоподібні відростки, які зʹєднуються 6-ма перепонками, забарвлення плямисте- чергуються кольори жовтий, зелений, чорний, коричневий, білий, світло- червоний.

73. Листівка поштова « Лесное озеро», фото В. Захарова. Видавництво « Планета», 1981 рік.

Формат горизонтальний, фонове забарвлення з переважанням морської хвилі. На листівці зображено озеро з дзеркальним відображенням, яке відбиває в собі  дерева та блакитне небо. По краю озера- висока трава та очерет. Ліва сторона озера частково в очереті. На другій стороні озера височіє лісовий масив з низькими кущами, березами, вербами та смереками.