Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Каталог » Нумізматика та філателія

Нумізматика та філателія

1. Банкнота “Одна корона”, № 452101, серія 1256. Австро-Угорщина, 1916 р.

На одній стороні на рожевому силуеті, що нагадує скриню-сейф, зверху зліва і справа однакові зображення якоїсь античної богині  (Афіни?) Між ними кругом фігурного стержня, що нагадує меч,  переплелись дві змії, над ними розкриті пташині крила. Всі ці зображення символізують об’єднання Австрії і Угорщини. В центрі банкноти біла цифра “1” Нижче зображень богинь – тексти чорними літерами по-німецьки і по-угорськи. З протилежного боку в центрі рожевого многокутника профільне зображення голови римського воїна. З боків і  знизу написи і обрамлення чорним.

 

2. Листівка поштова з зображенням церкви Гошівського монастиря. Приблизно 1920 рр.

Горизонтальна композиція. В центрі крупне зображення церкви отців Василіян на Ясній горі в Гошеві. Знімок зроблений з північно-західної сторони, таким чином, крім головного бортика видно і один бічний. Зліва помітно частину дзвіниці і капличку. Справа в глибині видніється якась недобудована монастирська будівля. Безлисті дерева говорять про те, що фото зроблене пізньою осінню, або весною.

 

 

3. Листівка  “Биківня-більшовицька Голгофа України”. Видана Українським Меморіалом ім. Василя Стуса. 1992 р.

Вертикальна композиція. На одному боці листівки на білому тлі, що оточений чорними полями, зображений хрест і на ньому великий, зелений вінок із червоними ягодами калини. Зверху і знизу написано: “1920 – 1941. Биківня- більшовицька Голгофа України”. Вся композиція вирішена чорним, червоним і зеленим кольором. З тильної сторони надрукований пояснюючий текст.

 

 

4. Листівка поштова “Долина.  Ринок “. 1930 рр. Ксерокопія.

На світлині з одного боку листівки, на передньому плані видно ринкову площу із стовпчиками огорожі спереду. В глибині оточені деревами два корпуси польської гімназії. Той, що зліва з білим фасадом, двохповерховий, з високим дахом не зберігся.В другому (справа ) тепер з/о школа №1. Ближче до глядача є ще менші будівлі, які теж не збереглися. Знизу листівки, зліва друковані написи: ” Долина. Ринок” по-польськи і по-українськи.

5. Листівка поштова, адресована Ользі Горбовій у Клепарів. 1908 р.

Вертикальна композиція. На лицевому боці фотографічне зображення гірської річки з хвойними деревами обабіч і стрімкими горбами вдалині. Знизу на білих полях написано: ” Татри” ( зліва) і (cправа)  – “Долина Білої Води” польською мовою. Нижче рядок рукописного тексту. З протилежного боку  короткий текст листа О. Горбовій і її поштова адреса. В правому верхньому куті приклеєна марка з профільним зображенням Франца Йосифа I.

 

6. Листівка поштова адресована Ользі Горбовій в Долину. 1914 р.

Горизонтальна, дещо видовжена композиція. З лицевого боку всю площину займає кольорова репродукція з картини невідомого автора, яку можна назвати “На полюванні”. На схилі пагорба з масивними стовбурами дубового осіннього лісу двоє мисливців у червоних ходаках, на конях, полюють на лисицю, яку кілька гончих собак вже впіймали. Сцену з собаками автор зобразив на першому плані. З протилежного боку листівки на польській мові написано прізвище і ім’я адресата і коротко його адреса: “Долина”. Зверху на кількох мовах провінцій  Австро – Угорщини написи: “Відкритий лист”.

 

7. Переписний листок (поштова листівка) із зображенням будівлі української читальні в Клепарові 1913 р.

З лицевої сторони вертикальна композиція. На ній фотографія  української читальні в Клепарові (тепер частина Львова). Це оригінальна своєю архітектурою дерев’яна будівля, з високою одноверхою церквичкою спереду, будівництво якої ще незавершено. Основний масив читальні так само з високим дахом і частково обробленими цеглою стінами, теж незакінчений. На тильній стороні листівки всі написи  на українській мові (короткий лист, адреса і друковані написи), крім марки де напис по- німецьки.

 

8. Картка споживача на 100 крб. 1991 р.

Картка складається із купонів вартістю 1, 3, 5, і 10 крб. Загальною вартістю 100 крб. Жовтого кольору з лицевого боку, вертикальний, прямокутний формат. Все, що надруковано, чорного кольору. В центрі картки, між рядами купонів  у горизонтальному прямокутнику  написи друком: “Українська РСР картка споживача на 100 карбованців-січень 1991 р. (строк дії 6 місяців)”. Нижче підпис і кругла печатка одного з підприємств  Львівщини.

 

9. Відбиток печатки Долинського магістрату. 1888 р.

Ксерокопія круглої форми. В меншому колі, що займає центральну частину печатки, зображений герб Долини з п’ятьма топками солі, на тлі трапецієподібної площини з увігнутими краями і з заокругленими краями. Вище зображення корони (символ королівської влади). Зліва і справа гілкоподібний декор, що робить загальні обриси герба близькі до кола. Кругом герба напис по- польськи: ” Магістрат” (зліва), ” Долина” (внизу), справа напис майже повністю втрачений.

 

10. Зображення цехових печаток Львівських пекарів, броварів, шевців, кулінарів XVI – XVII ст.

Фоторепродукція. Всі чотири печатки круглої форми і виконані за одним принципом композиції в меншому колі знакові зображення, що означають  той чи інший вид цехової роботиі кругом нього короткі написи латинськими літерами. Слова розділені хрестиками, зірочками і навіть трьома-чотирма зигзагами, як, наприклад в печатці шевців і кутнарів. Печатки різної величини, найменша – пекарів, найбільша – шевців. Рисунки печаток виконані на видовженому форматі.

 

11. Печатка Союзу Кооператорів в Долині 1930 рр.

Бронзова. Являє собою низький циліндр з конусною ручкою в центрі одної із його сторін. На другій заглибленими буквами зроблені написи печатки: “Повітовий Союз кооператорів”- по колу, з країв і “в Долині”- горизонтальним рядком посередині кола. У круговому написі є віддаль між його печатками і кінцем, в якій посередині зображення шестикутної зірочки. Таким чином відбиток печатки виходить темним із світлими написами.

 

12. Поштівка із фотографією “Сокола ” в Болехові. Приблизно 1920 рр.

На фотографії зображена велика група людей на тлі літніх дерев. Дівчата в сокільському строї із великими світлими стрічками з написами “Сокіл” в Болехові через праве плече зав’язані зліва на рівні пояса. Довгі кінці стрічок звисають майже до землі. Дівчата стоять чотирма рядами і виконують спортивні вправи з паличками, які держать за спиною-зверху припіднятою правою рукою і знизу лівою. На другому плані стоять глядачі-чоловіки і жінки різного віку.

 

13. Поштівка з фотографією “Соколів”? в Болехові? .Приблизно. Кін. 1920 рр.

На горизонтальному фото листівки зображені чоловіки молодого і середнього віку, які виконують спортивні вправи. Вони розміщені двома рядами  (в передньому присіли на одне коліно, в другому стоять) на відкритому повітрі, на покритому місцями снігом, березі річки. На другому плані три високі дерева. Далі в глибині якийсь великий, видовжений будинок з високим дахом і багатьма димарями.

14. Поштівка з фотографією Січового стрільця Филип’юка. Адресована Ользі Горбовій в Долині (Оболоні) 8. 07. 1915 р.

На поштівці зображений на повний зріст Січовий стрілець Філіп’юк у військовій формі, з головним убором. Руки зігнені в кістях: ліва на поясі, а права за спиною. Права нога зігнена і виставлена трохи вперед. Січовий стрілець зображений на фоні дерев у лісі. На звороті приклеєна марка біло-зеленого кольору. На ній відтиск штемпельної печатки.

 

 

15. Поштова листівка адресована Ользі Горбовій в Клепарові.

На поштівці горизонтально-видовженої форми виданий фірмою “Електрофорт” в Парижі з одного боку зображена чорно-біла репродукція картини “Наполеон під Маренго” з Версальського музею, на якій зображено динамічний момент битви і дуже багато вояків з обидвох воюючих сторін. На зворотному боці, у правому верхньому куті, приклеєна марка зеленого кольору.  Нижче якої написана чорним чорнилом, адреса отримувача, а в лівій частині листівки, цим же чорнилом, зверху вниз  написаний текст листа на українській мові.

 

16. Поштівка з чорно-білим зображенням (фоторепродукція) вул. Колійової м. Сколе. Адресована Ользі Горбовій в Долину. 1902 р.

На поштівці зображено чотири будинки і частину вулиці Колійової м. Сколе. Будинки одноповерхові.

 

 

 

17. Монета болгарська “10 левів”,  1930 рік.

З лицевого боку у верхній частині, напис “10 лева”, під ним вказаний рік “1930”, нижче “Болгарія”. Знизу по кругу , але до цифри  “10” є стилізована композиція з пшеничних колосків, квітів, винограду; внизу стрічка. На звороті зображено вершника, на коні (на повний зріст). Зліва вгорі напис “КРУМБ”. Внизу зображена частина собаки: лев. Між ними дата “814”.

 

 

18. Монета албанська: 1 лек, 1939 р.

На лицевій стороні зображено погруддя чоловіка у військовій касці. Внизу текст “ViTT. EM. III REE IMP MBRET E PER”. Нижче: ” G  ROMAG- NOLI ” На звороті зображений двоголовий орел  (герб) в центрі. По боках знаряддя праці – сокира. З лівого боку “1939” а з правого – “18”. Вгорі текст: ” SHOIPNI ” внизу : “ALEK ” ALBANIA .

 

 

19. Монета польська “20 гроші”, 1923 р. с. Старий Мізунь.

З лицевого боку, в центрі текст “20 GROSZY “, навколо нього по кругу орнамент з дубових листків з жолудями . Зі зворотнього боку герб  (орел з короною) і навколо нього текст на польській мові: “1923  RZECZ POSPOLITA POLSKA”.

 

 

20. Монета радянська  “2 копійки”, 1939 рік.

З лицевого боку зображено цифру “2”, нижче напис російською мовою: ” копейки”, під ним – “1939” . По округу два пшеничних колоски.  Зі зворотнього боку герб Радянського Союзу, нижче напис  “СССР”.

 

 

 

21. Монета польська: “5 грош”, 1955 р.

З лицевого боку зверху, цифра: “5” по  боках листочки. Нижче напис польською мовою “GROCZY”. Зі зворотнього боку, в центрі, польський герб (орел з короною) Навколо нього напис: “1955 RZECZ POSPOLITA POLSKA” .

 

 

22. Монета Австро – Угорська ” 2 крейцарі” 1905 р.

З лицевого боку в центрі зображено цифру “2” нижче ” К- В”. По кругу навколо них колоски пшениці , внизу з’єднані стрічкою. Зі зворотнього боку, в центрі , корона з хрестиком, нижче- 1905″ Навколо них, по кругу, (колоски пшениці) текст : “MAGYAR KIRALYI YALTOPENZ ” в самому низу – шестикутника – зірка.

 

 

23. Монета Німецької Демократичної Республіки: ” 5 пфенігів”, 1980 р.

З лицевого боку зображено: в центрі цифра “5”, по боках два колоски пшениці. Нижче півкругом написані: “PFENNIG”. На звороті- гілка, п’ятьма дубовими лисками. Навколо них по кругу, напис на німецькій мові ” BUNDES REPUBLIK DOUTZCYLAND.1980.

 

 

24. Монета Австро- Угорська. “2 ринські” 1898р.

З лицевого боку зображено цифру “2”, внизу – 1898″, між ними дві гілки з листочками. По кругу рослинний орнамент. На звороті австро- угорський герб: двоголовий орел з короною із стрічками.

25. Банкнота. 1000 польських марок. 1919 р iii SERIA AZ  № 147262 .

З лицевого боку, по периметру, хвилею дрібне обрамлення в середині якого зображення: у верхній частині по центру зображення Герба Польщі в крузі. По периметру круга текст на польській мові: ” Польська крайова каса позичкова”: Нижче текст. По боках кругу цифри “1000”. Внизу серія і номер червоного кольору. На банкноті домінує фіолетово-сірий колір. На звороті в декорованому зображенні рослинного орнаменту: з лівого боку текст на польській мові, а з правого погруддя зображення чоловіка. Нижче – цифра ” 1000″ за ним герб Польщі.

 

26. Листівка святкова з вітанням С. Волковецького “з Днем незалежності України”

Листівка кольорова, горизонтально-видовженої форми. В центрі зображення Герба України на фоні букету з квітів, колосків пшениці, китиці калини та листочків. За ними хвиляста синьо-жовта стрічка. На другому аркуші типографічним синім кольором надруковано привітання голови Івано-Франківської обл.  держадміністрації  С. Волковецького, та його підпис. Підпис чорнилом чорного кольору.

 

 

27. Листівка “В сім’ї вольній, новій”.

До Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята. Листівка вертикально-видовженої форми, кольорова, складається з двох аркушів. З лицевого боку, у верхній частині, портрет молодого  Тараса Шевченка і вертикальна синьо-жовта стрічка та китиця калини з листочками. Нижче текст Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято (малими буквами). Під ним великими буквами напис “В сім’ї вольній, новій”. Внизу на фоні стрічки синьо-жовтого кольору напис: “Івано – Франківськ, 2001”.

 

28. Банкнота “20 корон ” № 77497 Сер. 2357, 1913 р. Австро- Угорщина.

Горизонтально видовженої прямокутної форми. З лицевої сторони переважає синій колір, по середині-червоний. З лівого боку, вгорі, герб Угорщини. Нижче нього та посередині вгорі, текст на угорській мові. Внизу в декорованому крузі: цифра “20”. З правого боку зображення голови жінки. Зі зворотнього боку зображення голови невідомої жінки, над ним з двох боків цифри “20”, внизу текст. З правого боку, вгорі  орнамент, нижче текст на угорській  мові і цифра “20”. По всьому периметру малі цифри “20”.

 

29. Листівка поштова з репродукцією невідомого автора на тему: “Різдво Христове”. Перша чверть XX ст. Австрія.

На прямокутній вертикально видовженої форми поштівці , зображено маленького Ісусика, який лежить на сіні. Коло нього, приклякла на коліна , Діва Марія, спершись на посох стоїть Св. Йосиф. Біля ніг Ісуса світить ліхтарня. На задньому плані інтер”єр стайні. Зліва видно частину (голову) осла, вгорі драбина, в центрі двері, з правого боку зображено частину корови, сіно.

 

 

30. Листівка поштова: “Прага”, Карлів міст, 1990 р. Прага.

Листівка прямокутна вертикально-видовженої форми. По периметру, біле поле. На фоторепродукції зроблений у вечірній період часу, зображено один з куточків Праги. Карлів міст на передньому плані, на ньому два ліхтарі. На задньому плані архітектурні споруди: церкви, будівлі. Світлину зроблено у вечірній час. На білому полі, внизу, напис на чеській мові:”KARENY PRANA MOST”.

 

 

31 .Картка спожива на 75 крб. (виражена в купонах) по одному, три, п’ять  карбованців. Завірена печаткою і двома підписами. Лютий, 1991 р.

Картка прямокутна, вертикально- видовженої форми, світло-зеленого кольору, дуже дрібний орнамент нанесений на всю її площину. Вертикальними і горизонтальними лініями, розділена на купони, які відрізаються.

 

 

 

32. Банкнота “100 золотих” Польща. Софія С. № 4439196. 1940 р.

Прямокутна, горизонтально видовженої форми . На лицевій стороні, трохи зміщене вправо, у прямокутнику декороване зображення: в овалах зліва і і справа- цифри “100”, посередині зверху зображення Ікара, нижче напис “STO ZLOTYCH” та серія і №. Внизу текст “BANK EMISYINY w POLSCE”. На лівому боці зображене погруддя невідомого чоловіка, внизу цифра “100”. Переважає коричневий колір. Зі зворотнього боку, в декорованому орнаментом прямокутнику, зображені по чотирьох кутах цифри , “100”, зліва і справа напис “STO” а вгорі по центру “STO ZLOTYCH”. Посередині в декорованому овалі зображена будівля. Домінує коричневий колір.

 

33. Банкнота “10 злотих” Сер. К. №1554069, 1940 р. Польща.

Прямокутна, горизонтально-видовженої форми. З лицевої сторони зображено: зліва погруддя жінки з короною на голові, внизу цифра “10”. Правіше прямокутний малюнок, в центрі овал, в якому напис: “10 DZIESIEC – ZLOTYCH BANK EMISIYNY w POLSCE “. Нижче меншими буквами -KRAKOW. 1.MARСA. 1940. “Внизу підписи президента та його заступника. З лівого боку жінка тримає у правій руці книгу, біля правої ноги – сова. З правого боку жінка тримає лівою рукою арфу, а біля лівої ноги стоїть козел. Малюнок декорований, рослинним орнаментом, переважають, коричневі кольори. Зі зворотнього боку , на малюнку в центрі, під деревом, сидить чоловік, вище нього веселка. Вгорі в лівому і правому кутах, цифри “10” внизу (у зрізаних кутах), текст на польській мові. Малюнок коричнево-жовтого кольору.

 

34. Банкнота “100” рублів 4л0455790. 1993 р. Росія.

Прямокутник, горизонтально-видовженої форми. Лицева сторона банкноти синьо-рожевого кольору (крім лівого боку, де біле вертикальне поле), декорована. В центрі репродукція Кремля. Нижче напис “100 рублей”. У верхньому лівому і правому, а також у нижньому правому кутах цифри “100”. Ця цифра є і у лівому нижньому куті на білому тлі. Зі зворотнього боку голубого кольору, крім вертикальних полів, зліва і справа . У лівій частині банкноти, в орнаменті, репродукція малюнку Кремля і біло-синій, червоний прапор. У правій частині текст: “Банк Росии”- вгорі, нижче велика цифра “100”, а внизу напис: “сто рублей”. На правій вертикальній лівій смузі напис: “ЦБР”- вгорі, а внизу “1993”.

 

35. Банкнота “100 злотих”, сер. BW №9075475, 1934 р. Польща.

На лицевій стороні зміщене вправо, у прямокутнику декороване зображення: в овалі зліва цифра “100” справа – погруддя невідомої особи. Зверху в центрі лежить І кар., нижче напис: “STO ZLOTYCH” і ” BANK POLSKI “. Домінує коричневий колір. Зліва по білому колі, водяний знак: “жінка з короною на голові”. Зі зворотнього боку зміщений вліво  малюнок, який декорований орнаментом. На ньому в центрі в овалі, дерево. Зліва від нього сидить жінка: і тримає в руці символічну палицю  переплетену двома гадюками. Справа жінка тримає в правій руці квіти, біля неї колесо і молот. По чотирьох кутах цифри “100”. В центрі вгорі, напис “STO SLOTYCH”. Також внизу малюнка текст на польській мові.

 

36. Банкнота “100 пенго” ХС 878119, Угорщина, 1944 р.

Прямокутна, горизонтально-видовженої форми. Лицевий бік декорований орнаментом коричневого кольору. В центрі напис “100 SZAZ PENGO “; по чотирьох кутах цифри “100”. Вгорі по центру- зірка, а внизу – рік “1944”. Вказані № і серія, а також текст на угорській мові. Зворотній бік декорований орнаментом. Фон банкноти посередині оранжевого кольору, а по боках зеленуватого. По чотирьох кутах і в центрі цифри “100”. Зверху і знизу півкругом текст на угорській мові.

 

37. Банкнота “100 пенго” Е143 №038920, 1945 р. Угорщина.

Лицева сторона декорована орнаментом. Вгорі (в центрі) напис “SZAZ TENGO”, по чотирьох кутах цифри “100”. З лівого боку герб Угорщини, а з правого  погруддя жінки з гілкою, дубовими листочками на голові. Посередині напис на угорській мові,  вище нього серія і № червоного кольору. Домінує темно-фіолетовий колір. Зворотній бік декорований орнаментом. В центрі на більшій площі банкноти репродукція Будапешту (одна з вулиць). У верхній частині будівлі, у нижній по річці пливе корабель. Вгорі з лівого і з правого боку  та внизу в картущах цифри  “100”. З лівого боку герб Угорщини. Вгорі та внизу текст  на угорській мові. Домінує темно-фіолетовий колір.

 

38. Банкнота “50 пенго” сер. Д 212 № 002636. Угорщина. 1932 р.

Лицевий бік, декорований орнаментом. Зліва в картущі герб Угорщини, нижче цифра “50”, внизу текст на угорській мові. Справа в картущі зображення: “напис Peteli Sandor”, нижче роки. “1823-1849”, вгорі цифра “50”. В центрі (вгорі) цифра “50”, нижче серія і номер червоного кольору і текст на угорській мові. Зі зворотнього боку, в картущі, в овалі вершник на білому коні за ними також зображені коні в динамічному русі  з репродукції невідомого художника). Навколо цього зображення текст “50 пенго різними мовами. З лівого і правого боків банкноти в картущах цифри “50”. Банкнота зеленуватого кольору, зображення фіолетово- коричневого.

 

39. Банкнота “100 крон”. Сер. АР № 381415. Чехословаччина, 1944 р.

На жовтуватій лицевій стороні декор і напис темно-зеленого кольору. Зверху текст: ” Repyblika Ceskoslowenska “,в центрі “100”, KORYN”, внизу цифра “100”, ще нижче “1944”. Зліва і справа від цього зображення і демонтичні картущі, в яких нижче напис “100 крон”,  нижче червоним кольором – серія і номер. Зі зворотнього боку  видовжений прямокутник всередині якого хвилястий декор. В центрі в декорованій картущі  цифра “100”. Зображення темно-зеленого кольору.

 

40. Банкнота “5000 леїв”. М/В 0988218. Румунія. 1945 р.

Горизонтально-видовженої прямокутної форми, лівий бік хвилястий. Лицева сторона декорована орнаментом прямокутної форми, голубого кольору. В центрі герб Румунії, вгорі (зліва) зображення двох невідомих у одного з них на голові лавровий вінок. Вище герба і під ним, текст на румунській мові. Внизу зліва і справа цифри “5000”. В правому верхньому і нижньому лівому, кутах серія і № червоного кольору. Зворотній бік декорований, прямокутним орнаментом голубого кольору. Вгорі напис “ROMANIA”, нижче “5000”. Під ними селянин з чотирма волами оре землю, з лівого боку будівлі, нижче зображено, олівці, колба, циркуль, кутник, папір, книги, пензлі, з палітрою, театральна скрипка. Внизу текст на румунській мові. На банкноті нанесена сітка з водяних знаків.

 

41.Банкнота “1000” леїв. Р2632 № 0539. Румунія. 1943 р.

Центральна частина лицевого боку декорована рослинним орнаментом. В центрі в крузі, водяний знак невідомої особи. По боках банкноти зображено: зліва, у верхній частині, дівчата збирають урожай фруктів, знизу – жінка пряде веретеном нитки, біля неї сидить дитина. Справа, у верхній частині, жінка на плечі, а хлопчик на голові, тримають кошики винограду. Внизу сидить жінка і годує дитину. У лівій руці тримає серп і сніп, біля неї глечик. Текст на румунській мові. Зворотній бік по периметру декорований орнаментом. З лівого боку на повний зріст, зображені дві жінки, з санками, справа двоє дівчат обривають фрукти. По чотирьох кутах цифра “1000”.

 

42. Листівка з репродукцією гірського зимового пуйзажу невідомого автора. Поч. XX ст. Лейпціг.

На листівці вертикально-видовженої форми, зображено на задньому плані високі гори вкриті снігом; голубе небо на якому видніється хмарки. На передньому плані річки , береги якої вкриті снігом; зліва – одна , а справа дві ями. За ними зліва і справа кущі зі снігом і зелені ялинки.

 

 

43. Листівка поштова з репродукцією невідомого художника. 1 чв. XX ст.

На березі озера шість жінок. У лівій частині чотири, дві з них сидять. Одна лівою рукою закрила очі, праву поклала на коліна. Друга жінка в білому одязі сидить, біля неї дві жінки (справа і зліва) тримають її за руки і клячать на колінах. Вона повернена обличчям до тої жінки, яка сидить в центрі. В правому куті зображено дві жінки, одна  сидить на камені і тримає лівою рукою арфу. Перед нею клячить жінка, яка вперлася  руками і головою на її коліна. На передньому плані репродукції ростуть рослини. На задньому, небозвід, хмари, озеро.

 

44. Купон “50 карбованців “, 1991р.

Лицева сторона (верхня ліва, і нижня частина) декоровані орнаментом зеленого кольору, решта орнаментом жовтого кольору. Зліва зображена жінка (либідь), справа зверху текст “Україна”, нижче оранжевим кольором – “купон”і під ним зеленого кольору цифра “50”, нижче напис “карбованців”, “Національний банк України. 1991”. Зі зворотнього боку зображення Києво-Печерської Лаври і декор зеленого кольору. По чотирьох кутах на зелених аркушах білі зображення цифри “50”.

 

45. Різдвяна листівка з текстом поздоровлення від Івана Коваля з Німеччини своїй жінці в Тростянці 1941 або 1942 рр.

На чорно- білій поштівці зображено ангелика, який дзвонить у два дзвіночки, що знаходяться вище нього, сповіщаючи про Рождество Христове. Внизу на підставці-зірці горить свічка. У верхній частині поштівки зображені гілки ялинки. Внизу текст на німецькій мові: “Веселих Різдвяних свят”. На звороті рукописний текст чорним чорнилом.

 

 

46. Банкнота “1 рубль” ЄЛ 6872089, 1961 р. СССР.

Лицева сторона банкноти жовтого кольору, крім правої її частини (яка білого кольору). У верхній частині текст “Государственний казначейский билет СССР”. В центрі напис “1рубль”. В центрі “1961”. Зі зворотнього боку, ліва частина, білого кольору, внизу цифра “1”. Решту банкноти жовтого кольору, з орнаментом і текстом, рожевого і зеленого кольорів. Зліва і справа – цифри “1”, посередині напис “СССР” і “один рубль”. Нижче текст.

 

47. Банкнота “5 тисяч рублів”, АМ . 3667305. Білорусія. 1992 р.

На лицевій стороні в правій частині банкноти зображено фіолетово-зеленим кольором куточок міського пейзажу (вулицю, будівлі, дерева). У правому верхньому і лівому нижньому кутах цтфри “5000”. Зліва у квадраті, зелений хрестоподібний знак. Нижче нього та у правому нижньому куті номер і серія. (АМ 3667305). Зі зворотнього боку в овалі зображено вершника на коні. Зліва і справа цифра “5000”. Нижче текст, праворуч якого рік “1992”, колір, жовто-рожевий. Три горизонтальні хвилясті колоси, фіолетового кольору.

 

48. Монета “5 пфенінгів” Німеччина, 1991 р.

З лицевого боку в центрі, цифра “5”. По боках якої по кругу від центру догори – два колоски пшениці. Внизу півкругом напис: “PFENNING”. На звороті  в центрі, п’ять дубових листочків. Навколо них по кругу текст , німецькою мовою: “Byndes Repyblik Deytschland ” 1991 р. .Метал жовтого кольору.

 

 

49. Листівка кольорова з зображенням Олеського замку. Київ. 1979 р.

Належала Ользі Покоцькій. М. Долина. На поштівці з білою рамкою, зображено фоторепродукцію Олеського замку, голубого кольору. На передньому плані, зображена частина річки і зелений краєвид: дерева, кущі, видніються дві копиці сіна. Небо голубе. На звороті надрукований текст, чорним кольором і бланк поштівки.

 

 

50. Банкнота “20 корон”, №584696 сер. 2214 Австрія. 1913 р.

З лицевої сторони, переважає, синій колір, по середині горизонтальна полоса червоного кольору. З лівого боку – ерб Австро-Угорщини; нижче нього та посередині вгорі текст на угорській мові. Внизу в декорованому крузі цифра “20”. З правого боку зображення, голови жінки, вище якого цифра “20”. Зі зворотнього боку зображення голови жінки. Над ним з двох боків цифра “20”. Внизу текст. У правій частині банкноти, вгорі в корпусі герб. Під ним текст на різних мовах Австро-Угорської імперії.

 

51. Банкнота ʺ20 коронʺ № 923716. Серія 2335. Австрія, 1913 р.

З лицевої сторони нижня і верхня полоси синього, а по середині – червоного кольорів. З лівого боку вгорі – герб Угорщини. Нижче нього та по середині вгорі текст на угорській мові. Внизу в декорованому крузі цифра. ʺ20ʺ. З правого боку зображення голови жінки. Зі зворотного боку зображення голови невідомої жінки, над нею з двох боків, цифри ʺ20ʺ, внизу текст. З правого боку, вгорі в орнаменті герб. Нижче текст мовою австро – угорської імперії і цифри ʺ20ʺ білого кольору. По всьому периметру банкноти малі цифри ʺ20ʺ.

 

52. Медаль ювілейна ʺЗа доблесну працюʺ. В честь 100-річчя від дня народження В. Леніна. Належала С. Охрончуку, 1970 рік.

На лицевій стороні медалі зображено голову В. Леніна, повернену вліво. В нижній частині дати 1870-1970. Напис : ʺЗа доблесну працюʺ розміщений на звороті у верхній частині по кругу. Під ним серп і молот і напис ʺВознаменование 100-летия со дня рождения В. И. Ленинаʺ. В нижній частині – маленька п`ятикутна зірочка. Краї медалі з бортом. Медаль при допомозі вушка і кільця кріпиться до прямокутної колодки, що має в боках виїмки. Вздовж основи є прорізи, в які встановлена шовкова стрічка червоного кольору. На ній чотири вертикальні смужки жовтого кольору: дві по боках і дві по середині.

 

53. Медаль ʺ50 років збройних сил СРСРʺ. Належала С. Охрончуку, 1969 рік.

Ювілейна медаль виготовлена з латуні, у формі круга з колодкою. На лицевій стороні медалі п`ятикутна червона зірка на фоні п`яти пучків променів, які виходять з-під тупих кутів зірки. В середній частині зірки, в крузі погруддя двох солдатів радянської армії в ʺбудьоновціʺ і касці. По краях кругу дати ʺ1918ʺ і ʺ1968ʺ. Навколо зірки зображений вінок: ліва гілка лаврова, а права дубова. На звороті медалі у верхній частині п`ятикутна зірка, посередині її молот і плуг. Нижче зірки напис: ʺП`ятдесят років збройним силам СРСРʺ. По краю медалі бортик. Медаль при допомозі вушка і кільця кріпиться до п`ятикутної колодки, обтягненої шовковою блакитною стрічкою, посередині якої біла і дві червоні смужки.

 

54. Медаль ʺ40 років перемоги у Великій Вітчизняній Війніʺ. 1941-1945 рр. Належала С. Охрончуку, 1985 рік.

Медаль виготовлена з латуні і має форму правильного круга. Всі написи і зображення на медалі випуклі. По кругу бортик. Медаль при допомозі вушка і кільця з`єднана з п`ятикутною колодкою, обтягнутою шовковою стрічкою: з трьома вузькими, чорними смугами, які чергуються з чотирма оранжевими. Краї окантовані зеленими смугами. На лицевій стороні медалі на фоні п`ятикутної зірки, лаврових гілок і вогників салюту зображена скульптурна група солдата, робітника і колгоспниці і Спаська вежа Московського Кремля. У верхній частині дати ʺ1941985ʺ. На звороті розміщено: у верхній частині по кругу напис: ʺУчаснику війниʺ, всередині ʺ40 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945ʺ. В нижній частині- рельєфне зображення серпа і молота над стрічкою.

 

55. Орден Трудового червоного прапора № 362520. Належав С. Охрончуку, 1961.

Знак ордена має овальну форму. Краї виконані у формі зубчастого колеса, верхня частина покрита полотнищем червоного прапора, на якому напис ʺСССРʺ. В центрі ордена серп і молот на фоні гідроелектростанції і залізничного моста. Внизу обрамлена дубовим вінком у вигляді півкруга. Нижче напис: ʺПролетарии всех стран соединяйтесьʺ. У нижній частині ордена розходяться пшеничні колоски, перев`язані посередині широкою стрічкою, на якій зображено п`ятикутну червону зірку. Орден виготовлений зі срібла. При допомозі вушка і кільця з`єднаний з п`ятикутною колодкою, яка обтягнена шовковою стрічкою блакитного кольору з двома повздовжніми синіми стрічками і смугами по краях.

 

56. Медаль ʺ20 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 ррʺ. Належала С. Охрончуку, 1965 р.

Медаль виготовлена з латуні, кругла. З лицевого боку медалі зображено пам`ятник воїну–визволителю на двох лаврових гілках і напис ʺ1945-1965ʺ. На звороті написи, по колу ʺДвадцять років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 ррʺ. Посередині медалі цифра ʺХХʺ і зірочка на фоні променів, що розходяться. Краї медалі з бортиком. Зображення і написи випуклі. Медаль при допомозі вушка і кільця з`єднується п`ятикутною колодкою, яка обтягнена шовковою стрічкою. На стрічці три поздовжні смуги – червоного, зеленого, чорного кольорів. Край стрічки після чорної смуги окантований зеленою смугою.

 

57. Медаль ʺ60 років збройних сил СРСРʺ. Належала С. Охрончуку, 1978 р.

На лицевій стороні медалі на фоні ракет і бойових літаків, що летять зображено солдата радянської армії з автоматом. Справа від нього на горизонті моря зображений підводний човен, над котрим в дві сторони напис ʺ1918ʺ і ʺ1978ʺ. На зворотній стороні медалі по колу напис ʺШістдесят роківʺ і ʺЗбройні сили СРСРʺ. В центрі медалі п`ятикутна зірка з молотом і плугом посередині, накладені на гвинтівку і шаблю. По краю медалі бортик. Всі написи випуклі. Медаль при допомозі вушка і кільця з`єднується до п`ятикутної колодки, яка обтягнута шовковою стрічкою сірого кольору, краї якої з червоною смужкою. Посередині стрічки поздовжня смуга жовтого кольору.

 

58. Значок ʺВідмінник охорони здоров`яʺ. Належав С. Охрончуку, 1954 рік.

На лицевій стороні знаку на темно – жовтому фоні випукло виступає медична чаша зі змією і молот на променях. Вище них п`ятикутна зірка. Вгорі полотнище червоного кольору, на якому напис жовтими буквами ʺОтличникуʺ, внизу стрічка білого кольору, на якій напис жовтими буквами ʺЗдравоохранениеʺ. На звороті закрутка.

 

 

59. Знак пам`ятний ʺ50 років визволення Україниʺ, 1995 рік.

Знак має фігурну овальну форму. В центрі якого картуш, обрамлений вінком з дубового та лаврового листя і увінчаний трьома пучками променів, з написом у чотири рядки ʺ50 років визволення Україниʺ. Цифра ʺ50ʺ та коло картуша покриті червоною емаллю. У нижній частині знаку зображено військову зброю: танк на схрещенні гармат і ракет. Композиція знаку оповита стрічкою, яка покрита емаллю синього і жовтого кольорів. Всі зображення випуклі. Зворотній бік знаку плоский. Прикріплюється до одягу за допомогою шпильки.

 

60. Орден Вітчизняної війни 2 ступеня, яким був нагороджений С. Охрончук, №5373825, 1985 рік. Москва.

Зображено п`ятикутну зірку покриту рубіново – червоною емаллю. По середині зірки серп і молот. Навколо них- напис ʺОтечественная войнаʺ з зіркою внизу. На фоні променів зображені кінці шаблі і гвинтівки, які перехрещені за зіркою. Приклад гвинтівки знаходиться справа внизу, а ефес шаблі в лівому низу ордена.

 

 

61. Медаль Жукова. Нагороджений нею був С. Охрончук, 1988 рік.

Медаль з латуні в формі круга. На лицевій стороні погрудне зображення Жукова. У верхній частині напис ʺГеоргій Жуковʺ, в нижній – рельєфне зображення лаврових і дубових гілок. На звороті, в центрі – цифри ʺ1896-1996ʺ. В нижній частині медалі зображення лаврових і дубових гілок. По краю бортик. Медаль при допомозі вушка і кільце з`єднується з п`ятикутною колодкою, яка обтягнена стрічкою. Ліва половина стрічки червоного кольору, а права – п`ять поздовжніх рівних по ширині смуг: три чорного, а дві оранжевого кольору і по краях по одній вузькій оранжевій смузі.

 

62. Знак ʺ25 років перемоги у Великій Вітчизняній війніʺ, яким був нагороджений С. Охрончук, 1970 р.

Знак представляє собою п`ятикутну зірку з променями між ними. На зірці вінок з дубових листків, в центрі якого знаходиться фігура воїна у військовій формі. У лівій руці він тримає автомат, а в правій – древко червоного прапора. Правою ногою стоїть на чорному німецькому орлі. Правіше древка  в дві строки дати ʺ1945-1970ʺ. Половина вінка покрита червоною стрічкою з написом ʺ25 років перемоги у війні 1941-1945 ррʺ. При допомозі  вушка і кільця  з`єднаний знак з семикутним щитком. По щитку зверху, справа, вниз, вліво проходить зображення георгіївської стрічки, на якій розміщена лаврова гілка.

 

63. Медаль ʺЗа перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.ʺ, якою був нагороджений С. Охрончук, 1966 рік.

Медаль кругла, виготовлена з латуні. На лицевій стороні профільне погруддя Сталіна, повернене вліво. У верхній частині по кругу напис: ʺНаше дело правоеʺ, внизу – ʺМы победилиʺ. На звороті написи: по колу – ʺЗа победу над Германиейʺ,в центрі – ʺВ Великой Отечественной войне 1941-1945ʺ. Внизу п`ятикутна зірочка. Всі написи і зображення на медалі випуклі. Медаль при допомозі вушка і кільця з`єднана з п`ятикутною колодкою, яка обтягнена шовковою стрічкою. На стрічці п`ять поздовжніх смуг, які чергуються : три чорного і два оранжевого кольорів. Краї стрічки окантовані вузенькою оранжевою смугою.

 

64. Медаль ʺ30 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.ʺ, якою було нагороджено С. Охрончука, 1975 рік.

Медаль виготовлена з латуні, кругла. З лицевого боку на фоні святкового салюту зображена жінка з мечем в руці. Зліва лаврова гілка, п`ятикутна зірка і дати ʺ1945-1975ʺ. Зі зворотного боку розміщено: вгорі по колу ʺУчаснику війниʺ, по середині ʺ30 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945ʺ. Внизу рельєфне зображення серпа і молота. По кругу медалі бортик. Медаль при допомозі вушка і кільця кріпиться до п`ятикутної колодки, яка обтягнена шовковою стрічкою і поздовжніми смугами чорного і оранжевого кольорів, що чергуються та червоного і зеленого кольорів. Краї стрічки окантовані вузенькою оранжевою смужкою.

 

65. Пам`ятний знак ʺЗаслужений лікар УРСРʺ, яким було нагороджено С.Р. Охранчука.

Нагрудний знак має форму правильного восьмигранника, вписаного в нього рельєфне зображення державного герба УРСР, в нижній частині під гербом – дві випуклі лаврові гілки з перев`яззю. Зліва направо навколо герба напис ʺЗаслужений лікар УРСРʺ. По периметру знаку випуклий борт. Знак за допомогою кільця і фігурного вушка з`єднаний з прямокутною колодкою, покритою червоною емаллю державного прапора УРСР. Нагрудний знак прикріплюється до одягу за допомогою горизонтальної шпильки, закріпленої на зворотному боці колодки.

 

66. Медаль ʺВетеран праціʺ, якою було нагороджено С. Р. Охранчука, 1975 рік.

Медаль має форму правильного круга діаметром 34 мм, посріблена. На лицевій стороні на фоні променів, які розходяться випуклий напис СССР, рельєфне зображення лаврової гілки, серпа і молота. В нижній частині медалі по кругу на контурному зображені стрічки напис Ветеран труда. Лицева сторона оксидована. На зворотній стороні, на матовому фоні світлого кольору в чотири рядки рельєфний напис За довголітню, добросовісну працю Краї медалі окантовані бортом. Медаль при допомозі вушка і кільця кріпиться до п`ятикутної колодки, обтягнутої шовковою стрічкою з смугами темно – сірого, світло – сірого і трьома смугами білого і червоного кольорів.

 

67. Листівка поштова з зображенням ( репродукція ) невідомого автора. ʺДівчина з квітами і козеняткомʺ, 1930 рік. Належала родині О. А. Бандери.

На вертикально видовженій прямокутній листівці, на зеленій галявині зображена дівчина з жовтим волоссям, з двома косичками, у білій сорочці, фіолетовому сарафані і синьо – фіолетовому переднику, в чорному взутті. В корзині тримає синьо – жовтий букет квітів. Біля неї чорне козенятко з білими ніжками і плямою на голові, на шиї дзвіночок. На задньому плані видніються гори і світле небо.

 

 

68. Банкнота ʺДвадцять тисяч рублівʺ, Білорусь, № 7506971, 1994 р.

На лицевій стороні, правіше центру зображений в картуші державний герб Республіки Білорусь. Вгорі зліва від нього і внизу справа від нього – серія і номер банкноти. Вгорі над гербом текст ʺДвадцять тисяч рублівʺ. Внизу зліва і справа 20 000 – значення номіналу. На звороті, лівіше центру, графічне зображення будинку Національного банку Білорусії. По боках і внизу під будинком текст білоруською мовою. Внизу, справа рік ʺ1994ʺ. Банкнота коричневого, зеленого, жовтого кольорів.

69. Банкнота ʺ50 рублівʺ, Білорусь, ЛК №0096913, 2000.

На лицевій стороні, правіше від центру ,графічне зображення Брестської фортеці – героя, по боках від нього орнамент. Внизу зліва і вгорі справа – серія і номер. Вгорі зліва напис ʺпятдесят рублівʺ, а внизу цифрами ʺ50ʺ. На звороті, лівіше від центру, графічне зображення Брестської фортеці – героя. По боках  від нього орнамент. У верхній частині написи ʺ50ʺ (цифрами). Вгорі та внизу на горизонтальних смужках текст. На банкноті переважає коричневий колір.

70. Квиток Національного банку України, купон ʺ100 карбованцівʺ 850/2  221036.

На лицевій стороні, з лівого боку, зображений загальний вид пам`ятника на честь 1500-річчя Києва ( 1982 р. ), під ним текст і номер банкноти. З правого боку в 6 рядків текст: ʺУкраїна купонʺ, ʺ100 карбованцівʺ, ʺНаціональний банк Україниʺ: 1992. На звороті гравюрне зображення Собору Святої Софії в Києві. По чотирьох кутах в картушах цифри ʺ100ʺ. Переважає оранжевий колір. Верхня і нижня смужки білі. Водяний знак ʺПаркетʺ. Виготовлений фірмою ʺТомас де ля Рюʺ ( Великобританія ).

71. Квиток Національного банку України ʺ Купон 10 карбованцівʺ, 1991 р.

На лицевій стороні зображено постать Либідь – сестри легендарних засновників Києва. Малюнок зроблений за мотивами памʹятника на честь 1500 – річчя Києва. Справа текст. На зворотній стороні гравюрне зображення собору святої Софії у Києві. По чотирьох кутах в картушах цифри ʺ10ʺ водяний знак ʺПаркетʺ. Виготовлена спеціальною банківською друкарнею ( Франція ).

72.  Кокарда від шапки лісника, 1970 р.

По формі кокарда нагадує круг зі зрізаною нижньою частиною. По середині вписаний випуклий круг, від якого йдуть промені. В центрі круга на зеленому фоні рельєфне зображення серпа і молота. Навколо круга рельєфний вінок з дубових листків, який внизу перев’язаний. Вгорі над вінком, рельєфна п’ятикутна зірка. На зворотному боці кокарди була шпилька, якою вона присипалась до головного убору.

 

 

73.  Купон «10000 рублів» АА0563533, 1994р. Придністровя.

На  лицевій стороні справа графічно зображений портрет О. Суворова. Зліва, вгорі, у восьмикутнику цифри: «1996». Справа внизу, в овалі – «1994».Вгорі по середині банкноти напис «Приднестровье», нижче купон – «10000 рублей». Лівіше, червоними буквами серія і номер банкноти. Внизу текст на молдовській, російській та українській мовах. На реверсі зображено приміщення адміністративного будинку Придністров’я. Зліва по середині та справа внизу цифра «10». Внизу напис – «один рубль». На банкноті з обох сторін переважає зелений колір.

 

74.  Банкнота «200 злотих» DP 5068044. Польща, 1986р.

На лицевій стороні на вертикальному овалі алегоричне графічне зображення людей. По центру в чотири рядки текст на польській мові: «За вашу свободу і нашу». Внизу зліва та вгорі справа цифри «200» та тексти польською мовою. Переважає зелений колір. На зворотному боці справа графічне нагрудне зображення портрету Ярослава Домбровського. По центрі цифрами і буквами напис «двісті злотих». Під ним в крузі герб Польщі. Під ним та вгорі зліва – серія та номер банкноти червоним кольором. Зліва, внизу цифра «200». Переважає синій колір.

 

75.  Банкнота «500 лей» W/Z 0074289. Румунія, 1941 р. с. Церківна, Долинського району.

На лицевій стороні, в декоративно оформленій рамці зліва в овалі зображено двох селянок з сапками, під ними серія і номер банкноти. По центрі вгорі герб Румунії, нижче якого напис і підписи. Справа вгорі банкноти вказані серія і номер. Внизу зліва і справа цифрами «500». На звороті в декоративній рамці і зліва вгорі зображено  цифра «500», а  справа репродукція пейзажу з замком на якому майорить прапор, навпроти замку дерева. На рамці вгорі напис: «ROMANIA», а внизу текст на румунській мові. Домінує коричневий колір.

 

76.  Банкнота «25 рублів» АК 2610531. Білорусія, 1992р.

На лицевій стороні в фігурному колі зображено герб Білорусії, від якого розходяться промені. По боках в зелених овалах цифри «25». Внизу текст на білоруській мові. На зворотному боці, правіше від центру зображений на повний зріст лось. Майже на середині лівіше серія і номер банкноти. В картині внизу зліва та вгорі справа цифри «25». Банкнота з захисною водяною сіткою. Переважає рожево-коричневий колір.

 

 

77.  Значок нагрудний «Україні волю» « Рух». Київ, 1990 р.

Має фігурний силует, який дещо нагадує чашу, середина розширена. Площина значка ділиться на три вертикальні смуги, паралельні до країв. Середня – найширша золотистого кольору. В її центрі (і в центрі значка) зображення голови козака, вище напис: «Україні волю», внизу тризуб і напис: «Рух». Зліва і справа, на трьох смугах зображені дів шаблі, що перехрещуються над тризубом. Завершує все хрест на темно-вишневому тлі. З тильної сторони шпилька для прикріплення значка до одягу.

 

78.  Значок нагрудний «Київ», 1980 р.

Нагадує широкий овал утворений лавровим вінком, до якого зверху приставлений герб Києва, що ділиться по вертикалі на червону і синю половини. На них каштановий листок з цвітом і надпис «Київ». Завершує  зображення каштанового листка щит з серпом і молотом. В нижній половині значка на стрічці напис «Київ» в трьох місцях на українській, російській і англійській мовах. З тильної сторони припаяна шпилька для прикріплення значка до одягу.

 

79.  Значок нагрудний «Рух». 1990 р.

Подібний до українського державного прапора: прямокутної форми, голуба (верхня) і жовта(нижня) половини. Посередині синьої частини – золотий тризуб, під ним, на жовтій половині пише: «Рух»(теж золотистого кольору). На тильній стороні пристрій на різьбі для прикріплення значка до одягу.

 

 

80.  Значок нагрудний, для тих хто перший раз бере участь у виборах США, 1976 р.

Круглої форми із невеликою сферичною поверхнею і загнутими краями, що визначають товщину значка. На білій емалевій поверхні червоним кольором напис: «І» – зверху, а нижче: «VOTED», під яким державний прапор США. Ще нижче напис: «Вашингтон 76» на англійській мові. Як і верхня частина прапора, синім кольором. З тильної сторони значка прикріплена шпилька.

 

 

81.  Значок нагрудний: «Тарас Шевченко». Сторіччя смерті США, 1961 р.

Значок круглої форми, з краю по периметру на окремому тлі напис (текст чорними літерами). На решті площини значка  графічне зображення молодого Шевченка (з відомого автопортрета в овалі , 1843 р.), чорного і білого кольорів. З тильної сторони шпилька для прикріплення значка до одягу.

 

 

82.  Значок нагрудний «Одеса» , 1980 роки.

Прямокутної форми, горизонтальний. Зліва внизу- герб Одеси (виступає зверху за лінію прямокутника). Справа – одна з архітектурних памʹяток Одеси. Внизу, на всю ширину значка напис: « 1794 Одесса»- на російській мові. Частина герба- червона, тло напису- синє. З тильної сторони шпилька , яка використовується для прикріплення до одягу.

 

 

83.  Значок нагрудний « Козацькі могили».

Вертикальний фігурний силует із загостренням внизу. Більшу половину поля значка займає церква, вхід до якої акцентований синім. Вище церкви дугою напис: «Козацькі могили», нижче «музей-заповідник». Ще нижче зображення булави і шаблі, між ними є напис: « 1651». Краї значка виділені темно- червоним кольором. З тильної сторони прикріплена шпилькою.

 

 

84.  Значок нагрудний до 100-річчя наукового товариства ім. Т. Шевченка, США, 1973 р.

Круглої форми, лицева частина пластмасова,  нижче- металева. Темно-синього кольору, написи –золотистого. В центральній частині напис ( абревіатура) : « НТШ» . Літери поставлені ніби одна на одну і переплітаються. Кругом по колу написи: « Сторіччя 1973- 1873».  Далі, ближче до країв значка по периметру напис: Наукове товариство ім. Т. Шевченка». З тильної сторони прикріплена шпилька.

 

 

85.  Значок нагрудний « Свободу увʹязненим», США, 1974 р.

Круглої форми. Лицева частина пластмасова, зворотна –металева. На білому тлі посередині графічне зображення Т. Шевченка ( памʹятник у Вашингтоні). Кругом по колу напис : « Свободу увʹязненим 1964-1974». Зображення і напис червоного кольору. З тильної сторони прикріплена шпилька.

 

 

86.  Значок нагрудний « Патріарх Йосиф I», 1980 рр. , США.

Значок круглої форми. Лицева частина пластмасова, світло- охристого кольору. Зворотна- металева. Зображено Патріарха Йосифа. Займає майже всю площину значка . З країв по кругу напис: « Патріарх Йосиф I» зверху, знизу такого ж змісту, але на англійській мові. Всі зображення чорно -білі. З зворотньої сторони прикріплена шпилька.

 

 

87. Значок нагрудний «Охорона воєнних могил» США. Остання чверть ХХ ст.

Значок круглої форми. Зроблений з двох частин: нижня – металева, верхня – пластмасова. Лицева частина оранжевого кольору. На ній в центрі зображений, графічними лініями, рівнораменний хрест. Кругом нього напис: «Броди – Лев», нижче – Охорона воєнних могил. Домінує чорний колір. З тильної сторони припасована шпилька.

 

 

88.Значок нагрудний «Головний командир УПА Г. Чупринка» США 1950рік.

Круглої форми. Лицева частина пластмасова і має невелику опуклість, нижня металева. У верхній частині тильної сторони значка портрет Г. Чупринки з прапором обабіч. Обрамлює його напис: «Головний комендант УПА», а нижче портрет – «Г. Чупринка». У нижній половині по кругу зображений дубовий вінок, по середині дві перехрещені гранати, також напис: «1907-1950» – роки народження-смерті. Всі зображення і написи мають графічний характер, крім портрета, що являється фотографією. З тильної сторони значка шпилька.

 

89.Значок нагрудний: « 150-річчя Київського Медичного університету».

Круглої форми. На тлі значка символічне зображення земної кулі з меридіанами, медична емблема (чаша зі змією). З боків дати «1841» і «1991». Кругом напис на темному тлі « Київський Медичний Інститут». Нижню частину опоясує пурпурна стрічка хвилястим силуетом. На ній напис «150». Під ним лаврові гілки у дві сторони замикають кругову композицію. З протилежної сторони значка шпилька, для кріплення його до одягу.

 

90.Значок нагрудний «Олеськ» ХІV-XVII ст. 1980-ті роки.

Значок має форму вертикального прямокутника. По центральній висі з червоним шпильчастим дахом. Зліва і справа силуети середньовічних воїнів зі списами. Зверху напис: «Олеськ XIV-XVII» (на російській мові). З протилежного боку припаяна шпилька.

 

 

91.Значок нагрудний «Київ».

Своєю формою нагадує широкий овал, утворений лавровим вінком, до якого зверху приставлений герб міста Києва того часу (червоно-синій прапор, гілка каштана), напис «Київ», зверху серп і молот. В нижній половині значка, на червоній стрічці напис: «Київ» в трьох місцях: на українській та англійській (обабіч) і російській (знизу) мовах. З тильної сторони значка припаяна шпилька.

 

 

92.Значок нагрудний «Голод 1932-1933» США. Друга пол. ХХ ст.

Значок овальної форми вертикально видовжений. По центральній висі, у вузькому просторі, ніби стиснуті безвихіддю символи матері і дитини. З боків по периметру два колоски. Напис зверху: «1932-1933», напис внизу: «Голод», який є свого роду підставкою для матері і дитини. Зображення у двох кольорах: золотистий колір металу і чорний як фон. З тильної сторони пристрій з різьбою для прикріплення значка на одязі.

 

 

93.Значок нагрудний іменний (О. Антоновича) до Першого міжнародного конгресу Українців (МАУ) США, 1990-ті роки.

Значок порівняно великого розміру, прямокутної форми, горизонтальний. Композиція ділиться на дві горизонтальні половини. На верхній половині напис: «МАУ. Перший конгрес» де домінує синій колір. У нижній частині друкованими літерами, на білому папері що наклеєний на значок, напис: Омелян Антонович. США». З тильної сторони припаяна шпилька.

 

 

94.Значок нагрудний до 175-річчя від дня народження Т. Шевченка. Київ 1989 рік.

Значок прямокутної форми, горизонтальна композиція. З правого боку лицевий портрет Тараса Шевченка (рельєф). З лівого боку вгорі двома рядками, напис: «175 років». Внизу на червоному тлі напис «Т. Шевченко» і лаврова гілка, яка опоясує портрет великого кобзаря. З протилежного боку припаяна шпилька, для кріплення значка.

 

 

95.Значок нагрудний. Пам’ятник невідомим воїнам УПА, США,1984 рік.

Значок складається з металевої(нижня) і пластмасової(верхня) лицевої частини. Круглої форми, лицевий бік білого кольору і трішки сферичної форми. Посередині графічне зображення пам’ятника воїнам УПА у Вашингтоні. Зверху по колу у два рядки напис: «Пам’ятник невідомим воїнам УПА». Знизу також напис: «БАВНД Брук Н. Д. Ж. 20. ІV. 1984». Зі зворотного боку припаяна шпилька.

 

 

96.Значок нагрудний «Малий герб (тризуб) і прапор України», 1991 рік.

Значок круглої форми. Майже всю площину значка займає зображення малого герба України (тризуба), внутрішній фони якого темно-синій. Решту, площина значка, синього і жовтого кольорів. З протилежного боку значка припаяна шпилька.

 

 

97.Значок нагрудний «Олеськ» (Олеський замок), 1980-ті роки.

Значок прямокутної форми, вертикальна композиція. Праворуч, по вертикалі, символічне зображення замку. Трохи вище середини на всю ширину значка зображення істоти подібної до риби, яка уособлює сторожа замку. Зверху зліва напис на російській мові: «Олесько». З зворотної сторони значка припаяна шпилька.

 

 

98.Значок нагрудний до 175-річчя від дня народження Т. Шевченка. 1989 рік.

Значок прямокутної форми, горизонтальна композиція. Праворуч лицевий портрет Т. Шевченка (рельєф), зліва зверху двома рядами напис: «175 років».  Знизу червона стрічка з написом: «Т. Шевченко» і лаврова гілка, що опоясує портрет Кобзаря. Зі зворотної сторони припаяна шпилька.

 

 

99.Значок нагрудний «Пам’ятник невідомим воїнам УПА». США, 1980-ті роки.

Складається з металевої (нижня) і пластмасової (верхня, лицева) частин. Круглої форми, лицева сторона білого кольору і трішки сферична. Посередині графічне зображення пам’ятника воїнам УПА у Вашингтоні. Зверху по кругу у два рядки напис: «Пам’ятник невідомим воякам У. П. А.». Знизу також напис: «БАВНД Брук. Н. Д. Ш. 20. IV. 1984». Зі зворотної сторони значка припаяна шпилька.

 

 

100.Значок нагрудний «Посвячення Української католицької семінарії святого Йосифа у Вашингтоні 1952р.»

Значок круглої форми, виготовлений з металевої основи, на яку нанесена пластмасова (лицева) частина білого кольору. Основою композиції значка є золотистий тризуб та будівля української католицької семінарії на темному тлі. Краї значка заповнені текстом на англійській мові. Зі зворотної сторони значка припаяна шпилька.

 

 

101.Значок нагрудний «Олеськ ХIV-XVII ст.»

Прямокутної вертикально-видовженої форми. По вертикальній висі, нижче середини зображений, на повний зріст, середньовічний воїн з мечем і щитом у руках. На фоні фортечної стіни, мурованої кам’яними брилами. Зображення в колі, що торкається вертикальних країв значка і в свою чергу є на фоні фортечного вікна, поділеного металевими кругами по довжині. Зверху напис: «Олеськ ХІV-XVII ст.». З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

102.Значок нагрудний «Олеський замок», 1980-ті роки.

Значок прямокутної форми, вертикальна композиція. В центральній частині, на голубому тлі, силует Олеського замку. Зверху на бічній стрічці напис «Олеськ», внизу – «Замок  ХІV-XVII ст. Львівська обл.» Написи російською мовою. З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

 

103.Значок нагрудний «Футбольний клуб Динамо Київ», 1980-ті роки.

Являє собою емблему, фігурного профілю, ширшу зверху і загострену знизу, голубого кольору. На ній ближче до центру в білому ромбі літера «Д», нижче каштанове листя, вище нього напис: «Київ», над яким червона зірка. Емблему з боків і знизу опоясує лавровий вінок, на ньому знизу напис «Динамо». Таким чином загальна форма значка близька до круга. З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

 

104.Значок нагрудний «Олеський замок», 1980-ті роки.Значок прямокутної форми, вертикальна композиція. Майже на всій площині значка зображений білий портал замкового палацу з двосхилим завершенням і жовтими сходинками. На верхньому краї напис: «Олеськ ХІV-XVII» (російською мовою). З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

 

 

105. Значок нагрудний іменний : «Антонович», 1970-ті роки.

Значок прямокутної горизонтально видовженої форми. Зроблений з пластмаси. Поле значка поділене на дві поздовжні смуги. На яких написано рельєфними буквами на англійській мові: «Антонович» – на верхній, і «США» – на нижній частинах значка. На протилежному боці припаяна металева шпилька.

 

 

106.Значок нагрудний з українським національним прапором і тризубом. Київ, 1990 рік.

Значок має форму і загальний вигляд українського національного прапора, горизонтальний. Динамічна композиція силует значка нагадує справжній прапор, що наче розвівається. Посередині поля значка великий тризуб, центральна частина якого завершується хрестом. З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

 

107.Значок нагрудний: «Національний прапор України», на якому є тризуб і профіль Т. Г. Шевченка. Київ, 1990 рік.

Силует значка має форму прапора, що розвівається зліва направо. Тризуб – зліва зверху, на синій половині прапора профіль Т. Г. Шевченка з лавровою гілкою справа, майже на всю площину прапора. З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

 

108.Значок нагрудний на тему гірськолижного спорту. Друга пол. ХХ ст.

Значок восьмикутної форми, з довгою приколкою. Поле значка ділиться на дві частини: стилізоване зображення трьох гірських вершин білого кольору (нижня частина). На їх фоні зображені лижі і полиці до них, які перехрещуються. Друга (верхня) частина значка синя. На ній три літери: «КЛК».

 

 

109.Значок нагрудний «Одеса», 1980 рік.

Горизонтальна композиція прямокутної форми з виступом зверху зліва. Більшу частину значка займає зображення Потьомкінських сходів і архітектурних будівель в далині. Зліва герб Одеси з кораблем і якорем на червоному тлі. Нижче на синьому фоні напис: «1794» (рік заснування міста) та «Одеса». З протилежного боку до значка припаяна шпилька.

 

 

110.Листівка поштова з зображенням бою австрійських вояків з італійською кавалерією. Перша світова війна.

Прямокутний горизонтально видовжений формат. Майже всю ліву половину лицевої сторони поштівки займають три кавалеристи, що мчать верхи на конях в лівий бік. На задньому плані з низовини, з окопу видно постаті австрійських вояків, що ведуть прицільний вогонь по кавалеристах. Зображення кольорове. Зверху по середині напис в кілька рядків червоними літерами (на німецькій мові). На титульній стороні рукописний текст привітання. Поштівка адресна: Павлу Лавріву в Раків, датована 1922 р.