Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Каталог » Мистецтво декоративне

Мистецтво декоративне

1. Тарілка декоративна керамічна. Прибл. 1960 р.

Прибл. 1960 р. Лицева сторона має загальне сферичне заглиблення. Форма дна виражена лише із зовнішньої сторони. Лицева сторона тарілки повністю покрита орнаментальним, злегка рельєфним зображенням двох орлів. Впізнати їх можна хіба що по головах із загнутими дзьобами і великими очима, зображеними по середині тарілки. Все решта трактовано як орнамент. Це ряди пір’я, від малого на шиї і до великого заокругленого з країв. Переважають коричневі кольори, доповнюю їх зелені і сіро-сині.

 

2. Хрест керамічний з орнаментом. Прибл. 1960 р.

Невеликий. Рамена не одинакові – верхнє коротше за бічні. Покритий рослинним орнаментом коричнево-зелено-жовтими кольорами на білому тлі. Мотиви орнаменту: квітки і листочки. Місце перетину рамен виділено білою квіткою. Тильна сторона нічим не покрита і має колір випаленої глини. На перехресті (ззаду) зроблене заглиблення для підвішування хреста на стіні.

 

 

3. Горщик мініатюрний розписаний, 1960 р.

З маленькою щодо тулуба шийкою, з одним вухом, загального  оранжевого кольору. Покритий рослинним орнаментом: з двох боків тулуба дві великі квітки з світло-жовтими пелюстками і чорним контуром центру. Між квітами зелені листочки. Знизу  і зверху горщика дугоподібний орнамент. Використано три кольри: світло-жовтий, зелений і чорний на оранжевому тлі.

 

 

4. Сувенір керамічний “Писанка”, 1960 р.

Складається з двох частин: писанки і підставки для неї. Обидві розписані. Писанка розділена смугою орнаменту на дві половини. На одній – композиція з оленем, на другій – гуцул з трембітою. Вільні місця заповнені ялинками. Крім того писанка всередині має пустоту і щось тверде, в результаті створюється шумовий ефект. Підставка нагадує два з’єднані зрізані конуси. Росписана двома вінчиками орнаменту. Кольори розпису сувеніру типічно гуцульські: зелений, коричневий, жовтий в одному місці є синій. Тло біле.

 

 

5. Коралі червоні. Прибл. Поч. ХХ ст.

За призначенням – це нашийна жіноча прикраса. У вигляді, циліндричної форми, бусинок, що насилені на нитку, кінці якої зв’язувались. Бусинки не одинакові за розміром, зверху меленькі, донизу вони збільшуються. Такі коралі одягались на шию одним рядом, але були і довші, що утворювали кілька рядів.

 

 

6. Рушник вишитий із мереживом, 1960 рр.

Пошитий з фабричного полотна, з трьох сторін зарублений. На вужчих краях пришиті широкі смужки білого мережива з хвилястим зовнішнім краєм. Вишитий з обидвох боків; по три поперечні смуги рослинного орнаменту. При чому дві  бічні смуги вужчі і коротші. Основним елементом орнаменту є восьмипелюсткові червоні і сині квітки, обєднанані листочками в гілочки. Між квітками є ще невеликі галузки бузку. В  серединіх радках  квітки розміщені двома рядами з боків зигзагоподібної оранжевої стрічки, в бічних – одним рядом.

 

7. Коралі. Перша пол.ХХ ст.

Нашийна жіноча  прикраса з круглими і плоскими бусинками. Складаються коралі з бусинок кількох видів: рожеві і білі у формі кружечків. Крім того ж, коричневого кольору кулястої форми. Всі вони нанизані вперемішку, але симетрично. Пізнішек нитка була замінена на тоненький мідний  дротик.

 

 

8. Силянка. Перша пол. ХХ ст.

Нашийна жіноча прикраса. Має форму дугоподібної орнаментальної стрічки. Зроблена з різнокольорових пацьорок, насиляних на нитку так, що утворюють суцільний геометричний орнамент. Він дещо нагадує вишивку хрестиком і має всі сім кольорів веселки, плюс чорний і білий. Надягалась на шию разом з коралями.

 

 

9. Рушник вишитий витканий, 1960 рр.

Автор – Проскурницька Г. К., с. Липа, Долинського району. На невеличкій відстані від країв рушника декоративний широкою смужкою рослинно-геометричного орнаменту між двома вузькими смужками із п’ятьма трикутними елементами по зовнішньому краю орнаменту, Вміщено великий ромб утворений із широкої орнаментальної смужки, в центрі якого вміщено чотирьох-пелюсткову квітку оранжевого кольору з чотирма зеленими листками і 4 ромбами  на внутрішніх кутах. Це квітка з (трьома ромбами) повторюється навколо великого ромба та посередині, в центрі рушника. Нижні краї рушника декоровані повторенням смуги з трикутників.

 

10. Рушник вишитий, 1960 рр.

Автор: Проскурницька Г. К., с. Липа, Долинського р -ну. Рушник по обох краях декорований рослинним орнаментом (квітами синьо-червоного кольору  із зеленими листочками. Вище і нижче цього орнаменту по три декоративні стилізовані квіточки. Рушник вишитий нитками синього, червоного, фіолетового, зеленого, жовтого кольорів, переважають синь-фіолетові кольори.

 

 

11. Рушник вишитий, 1960 рр.

Автор: Проскурницька Г. К., с. Липа, Долинського р -ну. Рушник  декорований на кінцях широкою смужкою вишитого орнаменту у вигляді великого ромба, та орнаментальною смугою всередині якої вмішено  різнокольорові “зірочки” (сині, рожеві, зелені, малинові). В середній рамі на чорному тлі оранжеві та чорно-рожеві стилізовані квіти і зелена “зірочка” в  центрі. Половинки внутрішнього наповнення ромба розміщені навколо ромба у вигляді чотирьох трикутників, обмежених знизу вузькою поперечною смужкою. До зовнішього боку цілі смуги пришивають два трикутники утворені із широкої орнаментальної смуги. Така ж  смуга з цих трикутників декорує нижні краї рушника. Рушник вишитий нитками яскравих кольорів.

 

12. Рушник вишитий, 1960 рр.

Автор: Проскурницька Г. К,. с. Липа, Долинського р -ну. Рушник прямокутної форми, з двох країв декоративний широким геометричним орнаментом, по краях – вузькою смужкою. Вище основної смуги – неширока смуга з чотирьох більших, трьох дрібних ромбоподібних елементів. Вишитий рушник низинкою, нитками чорного і жовтого і зеленого, синього і рожевого кольорів.

 

 

13.  Рушник вишитий, 1960 рр.

Автор: Проскурницька Г.К., с. Липа, Долинського р-ну. Рушник прямокутної форми, з двох країв декорований широким, геометричним орнаментом, по краях – вузьким (ромби, трикутники, стилізовані “квіти”, ромбоподібні елементи з “гачками”). Вишитий хрестиком, нитками червоних, чорних, жовтих, фіолетових, зелених, синіх кольорів, переважають рожево-фіолетові кольори.

 

 

14. Рушник з домотканого полотна, вишитий, 1950 рр.

Автор: Лесів Олена Іванівна, с. Лужки  Долинського р-ну. Рушник декорований широким, геометричним орнаментом у вигляді ромбів, квадратів, трикутників, прямокутників. Нижче-вузький орнамент, частина верхнього. Трохи вище від широкої смуги-темні сліди плісняви. Рушник вишитий хрестиком, нитками чорного, оранжевого, синього, зеленого і бордового кольорів, переважають оранжево- бордові. Внизу обметаний червоною ниткою, з одного краю(підігнутий).

 

15. Рушник вишитий, 1970 рр.

Автор: Проскурницька Г.К. ,с. Липа Долинського р-ну. Рушник видовженої прямокутної форми, вишитий на фабричному полотні, декорований геометрично-рослинним орнаментом. У нижній частині широка смуга, а по боках – вузькі смуги орнаменту у вигляді квітів і листків, вишитих нитками червоного, фіолетового, синього, зеленого, жовтого кольорів, переважають рожево-фіолетові кольори. По обох краях пришите фабричне мереживо білого кольору з рослинним орнаментом. З бічних країв тканина підігнута і прошита.

 

16. Тарілка декоративна, різьблена, середина ХХ століття.

с. Лужки Долинського р-ну. Тарілка чашоподібної форми з вузьким краєм, декорована трьома прорізаними лініями і вузьким профільованим виступом. Дно тарілки прикрашене композицією з концентричних кіл, декорованих тригранно – виїмчастою різьбою (посередині коло, по краю декороване смугою малих трикутників, в центрі шестипелюсткова квітка , між пелюстками якої вміщено елемент з трьох видовжених трикутників. Від центрального кола по трьох осях відходять три таких самих півкіл по три невеликі фрагменти кола між ними. Дно тарілки окреслює вузька смуга малих трикутників, облита з обох сторін двома лініями.

 

17. Вишивка до жіночої сорочки, 1950 рр.

с. Лужки Долинського р-ну. Вишивка декорована геометричним орнаментом, нитками червоно-чорного кольору у вигляді чотирьох горизонтальних смуг ритмічного чергування вужчої і ширшої смуг. Основний елемент орнаменту – зигзагоподібна лінія з стилізованими “зірочками” на вершинах.

 

 

18. Вишивка до сорочки, 1950 рр.

с. Лужки Долинського р-ну. Фрагмент вишивки до сорочки у вигляді прямокутної смуги, декорованої геометричним орнаментом. Композицію візерунку утворюють ромби, вишиті червоним кольором, всередині яких вміщено чотири хвилеподібні синьо – жовті елементи, два зелені і два червоні Т – подібні елементи на чорному тлі. Ці ж елементи повторюються у вигляді трикутників, розміщених між ромбами по краю вишивки.

 

 

19. Накидка на великодній кошик, вишита, 1970 рр.

Автор: Софія Копило, с. Слобода- Болехівська. Накидка вишита яскравими нитками, гаптований рослинний орнамент. На нижній половині вишиті написи “Христос Воскрес” та майже посередині “Софія Копило”. У верхній і нижній частинах та по боках вишиті пташки, які сидять на квітах. Зверху три, а по боках від хреста, розміщеного в центрі,-по одній писанці. Хрест зображений в оточенні квітів, колосків. Квіти червоних, рожевих, оранжевих кольорів. Листочки, стебло світло і темно-зелені. Хрест оранжево-синього кольору, вишитий хрестиком. Бічні краї зарублені і підшиті.

 

20. Прикраса нашийна з бісеру ( “вісьорки” ), 1960 рр.

с. Розточки Долинського району. Нашийна прикраса стрічкоподібної форми, яка в нижній частині з`єднана  між собою поперечною такою ж стрічкою. Бісер чорного кольору, нанизаний на нитки коричневого кольору, на поперечці – на нитку чорного кольору. На кінці нашийної прикраси з бісеру зроблені чотири промені довжиною 2 см шириною на одну бісеринку.

 

 

21. Тарілка декоративна, різьблена, 1980 рр.

м. Долина. Тарілка середнього діаметру, мілка. Покрита спеціальною речовиною коричневого кольору і лаком, декорована контурною різьбою. Дно тарілки прикрашає восьмигранна зірка, яка складається з восьми сітчастих ромбів, навколо яких розмістились вісім квадратів, декоровані хрестоподібними елементами. Восьмикутну композицію завершують дві контурні лінії, крайня, декорована дрібними півкруглими вирізаними елементами. По широкому краю тарілки вміщено вісім півкіл, між якими вписані сітчасті ромби. Півкола перекривають чотири концентричні лінії по внутрішньому краю. Всередині півкіл вміщено по п`ять трикутників. Різьба розмальована флуоресцентною фарбою яскравих кольорів( оранжевий, жовтий, білий з вкрапленням зеленого.)

 

22. Настінна доріжка, вишита, 1950 рр.

с. Слобода- Болехівська. Доріжка з домотканого полотна, декорована рослинним орнаментом. По краях вузький орнамент.(пунктирна подвійна чорна лінія з червоними і вишневими невеликими квітами). Посередині червоні троянди з синьо-фіолетовими братчиками, зеленими листочками. Композиція поздовжньо – симетрична. Краї доріжки підігнуті і підшиті.

 

 

23. Вишивка до підсвічника, 1930 рр.

м. Долина, церква Різдва Богородиці Пречистої Діви Марії. Вся вишивка невеликих розмірів із мереживними зав’язками, суцільно декорована вишитим орнаментом, нитками синього і блакитного кольорів. Основні елементи – ромби, трикутники. Посередині “бантик” перев’язаний вузькою вишитою смугою тканини.

 

 

24. Вишивка до підсвічника, 1930 рр.

м.  Долина, церква Різдва Богородиці Пречистої Діви Марії. Вишивка оздоблена геометричним орнаментом, ручним мереживом і тороками знизу. У вигляді великих ромбів зовні оздоблених трикутниками: у верхній частині блакитного, а в нижній – синього кольорів. Всередині ромби розділені на п`ять частин, у чотирьох з них є по одному малому ромбу жовтого, зеленого, оранжевого кольорів. По краях обшиті коричневою ниткою, в центрі – сині та блакитні хрестики. Мереживо біло-блакитного кольору.

 

25. Вишивка до підсвічника, 1930 рр.

м. Долина, церква Різдва Богородиці Пречистої Діви Марії. Вишивка суцільно зашита, оздоблена геометричним орнаментом, ( ромбами, трикутниками ) нитками синього і блакитного кольорів. По периметру оздоблена прямою лінією у вигляді прямокутників. Фабричне мереживо—зав’язка білого кольору. Більші ромби складаються з чотирьох малих, всередині яких є по п`ять вишитих маленьких ромбів блакитного кольору, що утворюють декоративні хрести.

 

26.   Вишивка до підсвічника, 1920 рр.

м. Долина, церква Різдва Богородиці Пречистої Діви Марії. Вишивка зав`язана “бантиком”. Утворена із вузької смуги із трикутним завершенням на кінцях .Вишивка декорована геометричним орнаментом у вигляді семи окремих прямокутників, вишитих хрестиком та “низинкою”. Нитки зеленого, рожевого, жовтого, оранжевого кольорів. На зворотній стороні пришитий білий шнурок, за допомогою якого вишивка прив`язувалась до підсвічника.

 

27. Вишивка до підсвічника, 1920 рр.

м. Долина, церква Різдва Богородиці Пречистої Діви Марії. Вишивка із мереживом та тороками внизу. Утворена із вишитої стрічки, зав`язаної метеликом. Вся поверхня декорована геометричним орнаментом, в центрі ромби, по боках синьо-блакитні трикутники. В кожному великому ромбі зеленими нитками вишиті по чотири малі ромби, в центрі яких жовто-оранжеві хрестики. Кожен ромбик відділений один від одного білим тлом і коричневими косим хрестиком. У верхній частині хрестиком прикрашена тонка смуга тканини, що перев`язує метелик. Нижні краї декоровані ручним мереживом з трьома китицями біло-блакитного кольору.

 

28.   Вишивка до підсвічника, перша половина 20 ст.

м. Долина. Утворена з вишитої стрічки, зав`язаної  метеликом. Оздоблена геометричним орнаментом у вигляді великих ромбів, оздоблених трикутниками по зовнішньому краю, у верхній частині блакитною ,а в нижній синьою кольорів. Всередині ромби розділені на п`ять частин, у чотирьох з них є по одному малому ромбі зелено-жовтого і зелено-оранжевого кольорів. По краях ромби обшиті коричневою ниткою. В центрі сині і блакитні хрестики. У нижній частині мережка і по три китиці блакитного кольору.

 

29. Вишивка до підсвічника, 1920 рр.

м. Долина, церква Різдва Богородиці Пречистої Діви Марії. Прямокутна стрічка із майже трикутним завершенням у нижній частині. Вишивка декорована геометричним орнаментом у вигляді ромбів, трикутників, прямокутників. Вишита хрестиком нитками чорного, жовтого, блакитного і синього кольору. По периметру вишита смуга із прямокутників чорного кольору.

 

 

30. Рушничок мініатюрний, вишитий, 1920 рр.

м. Долина. Рушничок у вигляді широкої стрічки, краї якого підігнуті і змережані. На кінцях рушничка вишиті два великі хрести нитками зеленого, жовтого, оранжевого, бордового кольорів з ажурним декором на кінцях хреста і між раменами. Кожна рамена складається з двох різнокольорових смуг. По периметру прямокутника мережка у вигляді одинарного стовпчика.

 

 

31. Вишивка до підсвічника, 1920 рр.

м. Долина. Утворена з широких, суцільно вишитих стрічок, з`єнаних короткою смугою, зібраною у “бантик” посередині. Вся вишивка декорована геометричним орнаментом (ромби, трикутники, хрестики), вишиті нитками блакитного і синього кольорів. До середини поперечної смуги пришиті зав`язки із фабричного мережива на зворотній стороні.

 

 

32. Хоругва з вишитим зображенням княгині Ольги, 1938 р.

м. Долина. Хоругва пошита з тканини білого кольору з двома трикутними вирізами у нижній частині та тороками по краю та пришитою в центрі вишивкою. На вишивці зображена княгиня Ольга (поясне зображення), тримаючи в правій руці хрест, а в лівій- церкву. Одягнена у коричневу накидку, у фіолетову сукню з декоративною широкою смугою біля шиї і вишитою округлою прикрасою на грудях. Навколо голови німб жовтого кольору. По периметру вишивки широка смуга орнаменту (хрестики, прямокутники бордово-синього кольору. Навколо орнаментальної смуги написи: зверху на кутах “988” і “1938”, по боках і внизу “У 950-ліття хрещення України”, вишиті синьо-жовтими нитками.

 

33. Покрівець вишитий, м. Долина, перша половина ХХ ст.

Покрівець у вигляді широкої смуги, видовженої форми, з нижнього краю підігнутий і змережаний одинарним стовпчиком, з трьох країв підігнутий і підшитий. Вишитий нитками бордового кольору з вкрапленням жовтого. Рослинний орнамент ( ритмічне чергування квітів більшого розміру, оточених гілками та листками ).

 

 

34. Рушничок стрічкоподібний, вишитий з тороками.  м. Долина, 1960 рр.

По всій довжині рушничка вишиті великі ромби смугою з червоних дрібних ромбів. Всередині ромба вишитий менший ромб червоного кольору на кутах якого великі два зелені і два жовті малі ромби, між ними трикутники червоного кольору. В центрі в охристих тонах вишитий хрест в колі. Менший червоний ромб ззовні обшитий трикутниками та кривульками чорного кольору. Бічні краї рушничка підігнути і змережані, на кінцях – білі тороки.

 

35. Покрівець вишитий, м. Долина, 1960 рр.

На шматку сітчастої тканини прямокутної форми, по периметру вишиті смуги оранжевого, червоного і рожевого кольорів. На двох краях покрівця, ці смуги, загинаючись, утворюють по три пірамідальні ступінчасті елементи. Техніка гаптування.

 

 

36. Покрівець для підсвічника, вишитий , м. Долина, 1950 рр.

Прямокутний шматок тканини із підігнутими і прошитими краями та вирізаною посередині овальною діркою із зарубленим краєм. Декорований покрівець вишивкою в синьо-блакитних тонах. По краю, по периметру покрівця вишитий орнамент у вигляді зигзагоподібної лінії в поєднанні з ромбоподібними сітчастими елементами та на невеликій відстані від неї – смуги із коротких вертикальних ліній. На внутрішньому полі , по кутах вміщено по одній великій стилізованій квітці ( чотири основні пелюстки і чотири допоміжні ).

 37. Скатертина видовженої форми, вишита, м. Долина, 1930 рр.

По периметру краї скатертини підігнуті широкою смугою і змережані одинарним стовпчиком. По нижньому краю на невеликій відстані від мережива широка смуга геометричного орнаменту ( повтор ромбоподібного елемента, на вертикальній осі якого, на вершинах вміщено два менші ромби блакитного кольору, на горизонтальній – зеленого кольору та чотирма квадратами червоного кольору на завершенні діагоналей, оранжевим квадратом в центрі  та синьо-жовтими трикутниками навколо нього. Дещо вище від цієї смуги розміщена смуга із окремих ромбоподібних елементів. Вище, у шахматному порядку до нижньої смуги  розміщені менші хрестоподібні елементи.  По верхньому краю розміщена вузька смуга з окремих дрібних елементів, два квадрати, зʹєднанні діагоналлю ( жовтий і бордовий ) і два між ними овали (оранжевий і жовтий ).

38. Стрічка з текстом молитви, присвячена 1000-річчю Хрещення Русі, м. Москва, 1988р.

На стрічці темно-синього кольору надрукований світло-оранжевим кольором текст молитви. На початку і в кінці стрічки- зображення церкви і напис « 1000 лет крещения Руси» В центрі стрічки в орнаментальному оздоблені трираменний хрест, по боках від нього зображення з підписом « Свята княгиня Ольга» і « Князь Володимир». По нижньому і верхньому краю -орнаментальна смуга із коротких вертикальних ліній.

39. Покрівець для підсвічника, вишитий,  м. Долина, 1950 рр.

Покрівець прямокутної форми з підігнутими і підшитими краями та вирізаною посередині діркою овальної форми, краї якої зарублені. Декорований покрівець вишитий геометричним орнаментом в синьо-блакитних тонах. По краю, по периметру вишита зиґзагоподібна лінія в поєднанні з ромбоподібними сітчастими елементами, на невеликій відстані від неї смуга із коротких вертикальних ліній. На внутрішньому полі на кутах вміщено по одній великій стилізованій квітці (чотири основні пелюстки і чотири допоміжні).

40. Хоругва з вишивкою « Князь Володимир» ( До 950-ліття хрещення Русі – України)   м. Долина, 1938 р.

Хоругва пошита з тканини білого кольору з двома трикутниками, вирізаними у нижній частині. На вишивці зображений князь Володимир Великий ( поясне зображення). На голові- корона, навколо голови- німб жовтого кольору, в руках тримає хрест. Накидка бордово-червоного кольору. По периметру вишивки орнамент з хрестиків і прямокутників чорних, червоних, зелених, синіх, жовтих кольорів. По периметру вишивки напис: зверху « 988» і « 1938», по боках і внизу « У 950- ліття  хрещення України»- вишитий синьо-жовтими кольорами. По краю хоругва обшита білими тороками.

41.  Рушник вишитий з мереживом на кінцях, м. Долина, 1930 рр.

Рушник прямокутної, видовженої форми, з мережкою на двох кінцях. З двох країв декорований смугою геометрично- рослинного орнаменту (великі ромби, утворені з кольорових листочків, всередині яких і по боках вміщено ромбоподібні елементи, квіти ). Трохи ближче до центру вишиті по чотири ромбоподібні фігури, розміщені навхрест. Рушник вишитий хрестиком, нитками червоного, жовтого, синього, рожевого, фіолетового кольорів, переважають червоно- фіолетові.

42.  Рушник вишитий, зшитий з двох кусків тканини посередині, 1930 рр.

Рушник прямокутної, видовженої форми, зшитий з двох кусків і зарублений з одного краю. Декорований геометричним орнаментом. Дві різнокольорові смуги, між якими вміщено три великі ромбоподібні елементи, ззовні кольорові смуги прикрашають по шість трикутних елементів. Вище широкої смуги- вузька, кінці обметані нитками оранжевого, зеленого, жовтого і червоного кольору і декоровані вузькою смугою трикутних елементів. Основні кольори- червоно-оранжеві з вкрапленням зеленого. Характерним для цього рушника є ще те, що вишивка не доходить до країв рушника.

43.  Рушник вишитий, краї по довжині надшиті, 1920 рр.

Полотно сіро-охристого кольору з темнішими вставками по краях. Рушник декорований широкою смугою геометричного орнаменту в нижній частині. В центрі вишитий хрест, вузька орнаментальна смуга по периметру. В центрі широкої смуги один великий, а по боках чотири менші ромби, обмежені широкою вишитою смугою і трьома трикутниками ззовні. Краї рушника декоровані такими ж трьома трикутниками. Вишивка хрестиком, нитками зеленого, жовтого, оранжевого, бордового і червоного кольорів, переважають бордово- зелені.

44.  Рушник тканий і вишитий, з мереживом і тороками, 1920 або 1930 роки.

Прямокутної, видовженої форми, з ручним мереживом і широкою смугою вишивки по краях. Орнамент геометричний ( три великі ромби між якими попарно вміщено 8 шестикутних елементів, які знизу і згори обмежені різнокольоровою зиґзаґоподібною лінією і двома не широкими прямими смугами орнаменту. На деякій відстані від краю- смуга орнаменту, основою якої є шестикутні елементи. Край рушника біля мережки обметаний синьою ниткою і кольоровою зиґзаґоподібною ниткою. Колорит вишивки- зелено- бордові тони з вкрапленням жовтого і синього.

45.  Рушник-скатертина вишита, 1930 рр.

Рушник- скатертина прямокутної,  видовженої форми. З трьох боків пряма вузька мережка ( одинарний стовпчик). Від центру до низу декорований широким рослинно-геометричним орнаментом ( не широка смуга біля краю та ритмічне повторення окремого, великого елемента вище над нею ). Вишитий хрестиком, нитками оранжевого, синього, зеленого і жовтого кольорів.

46.  Доріжка настінна, вишита, 1930 рр.

Настінна доріжка, вишита геометричним орнаментом, нитками бордового і чорного кольорів. Симетрична по вертикалі і горизонталі. Всередині вишиті ромби, по краях трикутники. Заповнена орнаментом із ромбів невеликих розмірів бордово- чорного кольору ( на тлі більшого, бордового кольору ромба по периметру і всередині  вишиті дрібні чорні ромби). Вишита хрестиком нижня лінія декорована мережкою (одинарний стовпчик).

47.  Рушничок на патерицю, вишитий, з тороками, 1936 р.

В нижній  частині рушника вишитий хрест ( синьо-фіолетовими нитками) на прямокутній підставці бордового кольору, у якій фіолетовими нитками вишитий напис «1936», нижче- геометричний орнамент, вишитий хрестиком, нитками синього, зеленого, фіолетового, чорного і блакитного кольорів. Домінують фіолетово- зелені кольори. З бічних країв обметані бордовою ниткою. Нижче, по краю рушника гаптований  смужковий орнамент синього і бордового кольорів. Внизу зроблені тороки з волінки рожевого, зеленого і синього кольорів.