Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Експозиції » Міста-Побратими

Міста-Побратими

Вперше в Долині 19 серпня 2009 року була відкрита виставка «Міста–Побратими» в  приміщенні Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів. Серед експонатів – подарунки, сувеніри, альбоми, книги, значки, посуд і інші речі з міст Польщі, Сполучених Штатів Америки, Молдавії та України.

Щороку Долина радо вітає представників цих міст на своїх теренах. Візит делегацій окрім того, що дипломатичний, водночас несе дружбу, силу, мир, благополуччя, також сприяє розвитку партнерських стосунків на довгі роки. Їхні приїзди зміцнюють міжкраїнні зв’язки при обміні економічним, політичним, туристичним та мовним досвідами. Під час таких зустрічей можна поділитись культурою, звичаями та традиціями свого краю.

Починаючи з 2003 року нашими партнерами стали міста Польщі:

Нова Сажина належить до Лежайського повіту Підкарпатського воєводства. Населення  складає близько 62 тис. жителів.

Гродзіск-Великопольський місто в західній Польщі  належить до Великопольського воєводства. Магдебурзьке право надане з 1303 року. В місті проживає біля 50 тис. жителів.

Немодлін місто в південно-західній Польщі, належить до Опольського повіту Опольського  воєводства. Магдебурзьке право надане в 1283 році. Проживає в Немодліні біля 7 тис. жителів.

Зі Сполучених Штатів Америки нашим містом-побратимом стала Прерія Вилидж штат Канзас, засноване в 1941 році. Населення міста складає 23,500.

Місто з Молдавії – Орхей Орхейського району. Виникло в кінці 13 століття на місці фортеці Петродава. В місті проживає біля 40 тис. жителів.

З українських міст-побратимів є Новоград-Волинський, розташоване в північно-західній частині Житомирської області, засноване в 1257 році. Статус міста отримано в 1795 року. Населення складає біля 57 тис. жителів.

Рубіжне – місто в Луганській області, засноване в 1895 році. Статус  міста отримано в 1934 році. Населення складається з 61 тис. жителів.

Всі ці міста мають свою історію, походження, культуру, традиції, звичаї, обряди. Є економічно та політично розвиненими, в них стрімко розвивається туристична діяльність, оскільки вони є привабливими та багатими  на природоохоронні, кільтурні та історичні пам’ятки.

Сподіваємось, що з кожним новим роком Україна, а саме Долина буде і надалі зміцнювати свої зв’язки, набиратися досвіду шляхом підписання нових побратимських угод.