Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » «29 січня – День пам’яті Героїв Крут»

«29 січня – День пам’яті Героїв Крут» 29.01.2020

29 січня 2020 року у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу документальна виставка «29 січня – День пам’яті Героїв Крут». Саме в цей день минає 102 роки з дня подвигу юнаків-студентів, які ціною свого життя захищали незалежність України.

29 січня 1918 р. поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 км на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на 2 дні.

Експозиція представлена копіями документів і світлин, що розповідають про цю трагічну подію – подвиг героїчних захисників молодої Української Народної Республіки. Запрошуємо вчителів історії та краєзнавства провести відкриті уроки з історії України та відвідати виставку всім, кому не байдужа історія рідної Вітчизни.

    

Виставка триватиме до 28 лютого ц. р. Слава Україні!   Героям Слава!

Адміністрація музею «Бойківщина»