Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » Арт-квест за мотивами творчості Івана Проціва

Арт-квест за мотивами творчості Івана Проціва 17.09.2013

З нагоди святкування 10-річчя Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів відбувся масштабний захід «Ніч у музеї». В святковій програмі особливу увагу долинян та гостей міста привернув арт-квест, розроблений за мотивами творчості члена Спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри академічного живопису Львівської Національної академії мистецтв – Івана Проціва – нашого славного земляка, що є талановитим  художником, карнавалістом міфів перед обличчям сучасності.

Виплеканий світ митця – це станкова картина. І його не вабить спокійний мотив краєвиду чи покірний натюрморт, навіть не реальний портрет, – все, що уявляється  у вирі його фантазії, в якій переплелися людські образи, природа, птахи, риби, звірі, які  відобразилися в пречудових композиціях, з якими ми вирішили ознайомити відвідувачів музею під час проведення арт-квесту.

Поринувши в цікаву гру, 3 команди «Живчики», «Учителята» та «Школярки», зручно розмістившись за столами у спокійній атмосфері, протягом двох годин розв’язували різноманітні  завдання (загадки, ребуси, пазли та ін…). За допомогою інтуїції та нестандартного мислення, учасники мали змогу зануритися в світ мистецтва і ознайомитися із творчістю саме цього художника. Оскільки важко було визначити переможця, бо всі «знавці мистецтва» продемонстрували цікавий і свій особливий хід мислення, заохочувальні подарунки отримала кожна з команд.

Іван Проців – ерудит, гуманіст та естет. Кожна його робота детально продумана і талановито втілена у життя. У ту ніч, саме під час перегляду представлених 8 робіт, які автор надав на виставку «Жінки народів світу» в нашому музеї,  у кожного із учасників арт-квесту відбувся справжній вибух барв, стилів, сюжетів, які не залишили нікого байдужими до його творчості.

Сподіваюся, що кожен з учасників збереже в серці приємні враження від творчості Івана Проціва. А на згадку про перемогу в арт-квесті їм буде нагадувати альбом художника, де зібрані кращі роботи автора.