Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » «Хресна дорога» у музеї «Бойківщина»

«Хресна дорога» у музеї «Бойківщина» 20.03.2019

***

До уваги християн, вчителів християнської етики, шанувальників сакрального мистецтва, долинян та гостей міста!

20 березня 2019 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала свою роботу виставка картин «Хресна дорога» з церкви «Серце Ісуса і Серце Марії» міста Долина.

Походження Хресної Дороги сягає витоків християнства, коли учні Ісуса Христа намагалися пройти слідами Учителя в Єрусалимі на згадку про Його страждання та воскресіння. Відкрито паломництва почали здійснювати за імператора Костянтина і відомо, що вже тоді раз в році у Велику П’ятницю віряни проходили процесією у Єрусалимі. Згодом встановили певний маршрут, який завершувався на місці Храму Вознесіння Господнього та певні точки-зупинки на шляху, бо без цього паломники могли лише здогадуватися, де відбулися події, пов’язані з Хресним ходом. Цей маршрут залишається незмінним до сьогодні і відомий в світі як Via della Croce або ж Via Dolorosa («зі спільнотою вірних»).

Хресна дорога – шлях, яким Ісус йшов на Голгофу, в католицькій церкві він матеріально символізується 14 образами того стражденного ходу. У християнському світі відомий різновид Хресної дороги. Хресний шлях Ісуса відображався не тільки в художніх картинах, а також у вишивці, деревориті, об’ємній скульптурі малої та великої форм.

Варто нагадати, що як в Східній так і Західній церковній традиції Хресна дорога здійснюється індивідуально, спільнотами чи родинами, вдома, церкві чи під час паломницьких прощ, як українських так і за межами країни, – найчастіше під час Великого посту. Проходження Хресної дороги (незалежно чи ми її оглядаємо чи прочитуємо або супроводжуємо співом) спонукає християн «відкрити покаянний дух і достойно пройти шлях до Воскресіння разом з Ісусом».

Автор художніх картин цієї виставки – невідомий, так само як невідомий і їх власник-меценат, який пожертвував «Хресну дорогу» храму УГКЦ «Серце Ісуса і Серце Марії» 7 січня 2007 року під час освячення.

Виставка триватиме тільки 10 днів – до 30 березня ц.р.! Не пропустіть!.

Увага! В рамках праці виставки «Хресна дорога» 28 березня о 15.00 год. на площі музею «Бойківщина» триватиме «Година Духовної пісні» з о. Вітольдом Левицьким (парох УГКЦ Сердець Ісуса та Марії), о. Василем Бурієм та іншими учасниками для вірян та гостей міста (великопісні пісні). Запрошуємо також християнську молодь та всіх бажаючих до вільного мікрофону для виконання пісень та декламування віршів про Хресну дорогу. Чекаємо Вас!

Адміністрація музею «Бойківщина»