Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Мистецтво створення писанки

Мистецтво створення писанки 09.05.2017

Писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст.

Виготовлення писанок в українській традиції наділялося сакральним значенням та входило до звичаєво-обрядової сфери.

Що ближче до Великодня, то все частіше українці згадують про традиції свята і самі беруться розмальовувати писанки, як це робили в давнину.

4 та 5 квітня у музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів відбувалися майстер-класи з писанкарства.

4 квітня мистецтву створення писанки навчала відома Долинська писанкарка, вчитель Долинської спеціалізованої школи №6 – Круліковсьа Галина Василівна.

5 квітня майстер-клас провела писанкарка, поетеса, художниця, вчитель Природно-математичного ліцею – Оксана Степанівна Сподар.

З великим захопленням і старанністю діти й дорослі писали воском візерунки на своїх перших писанках, фарбували їх і спостерігали, як під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.

Поринувши у вир писанкарства, навіть найбільші непосиди терпеливо виводили писачком по яйці нехитрі візерунки, скоса поглядаючи на сусіда, аби ж тільки краще зробити. А писанки й справді вдалися на славу.

Щиро вдячні Галині Василівні Круліковській та Оксані Степанівні Сподар за проведені майстер-класи, а також всім учасникам за чудову атмосферу та гарний настрій!

Сподіваємося що відвідування наступних майстер-класів відбудеться з такою ж успішністю і плідністю адже, як показує практика, серія майстер-класів, що відбуваються у музеї, розвиває у відвідувачів музею, особливо дітей, інтерес і повагу до нашої багатої духовної спадщини.

Пізнаючи нове, незвичайне, діти, як правило, залучають у сферу своїх інтересів і батьків, вивчають культуру, традиції та історію бойківського краю, що в свою чергу впливає на формування їх національного світогляду та духовності.

Мар’яна Хабер-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»