Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » «Товариству «Просвіта» – 150»

«Товариству «Просвіта» – 150» 20.12.2018

“Товариству “Просвіта”-150

Теперішнього 2018 року громадськість України й українська діаспора відзначають славний ювілей 150 років заснування Товариства «Просвіта». Її історія тісно пов’язана з життям і діяльністю відомих діячів української культури: Іваном Франком, Михайлом Драгомановим, Миколою Лисенком, Кирилом Стеценком, Лесею Українкою, Борисом Грінченком, Михайлом Грушевським, Сергієм Єфремовим, Степаном Бандерою і сотнями  інших просвітян.

Розвиток українського національного руху від другої половини XIХ ст. до початку XX ст., Українську революцію 1917 року, національне державотворення 19171920 рр., здобуття і утвердження Української Незалежності 1991 р., участь у Революції Гідності 20132014 рр. неможливо уявити без велетенської, невтомної і самовідданої праці й героїзму просвітян багатьох поколінь.

Піднесення культурно-освітнього, економічного рівня народу, відродження і збереження національної пам’яті, історії, традицій, оборона рідної української мови, підготовка культурницьких і державних кадрів, захист територіальної цілісності й державної незалежності України у нинішній російсько-українській війні, участь у волонтерському русі, інформаційно-просвітницька робота на фронті і прифронтовій зоні це те, чим жила і нині живе «Просвіта».

Про «просвітян» сіл Долинщини й міста Долини на початку XX ст. та період відродження товариства «Просвіти» у нашому місті мовою фотодокументів розповідає документальна виставка «Товариству «Просвіта» 150», яка розпочала свою роботу у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. Копії фотодокументів, книги, просвітянська періодика належать фондам музею.

Пам’ять про активних діячів-просвітян повинна назавжди залишитись в історії як нашого краю, так і України.

Виставка триватиме до 21 січня 2019 р.

Ласкаво просимо до ознайомлення!