Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » «Він дуже любив подорожі Україною…»

«Він дуже любив подорожі Україною…» 10.10.2018

8 жовтня у музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось відкриття виставки відомого українського фотомитця Василя Пилип’юка «Україно, ти для мене диво!».

Виставку презентувала родина Пилип’юків (м. Львів): дружина Анна Іванівна та син Володимир. Щиро і тепло вітали гостей керуюча справами міської ради п. Світлана Сапетна; близький друг і колега у членстві Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), голова фотоклубу «Промінь», що діє при музеї «Бойківщина» Юрій Черневий; сокурсник «альма-матері», член Національної спілки журналістів України Іван Ярич; член Національної спілки письменників України Надія Дичка, член Національної спілки журналістів України Ярослав Савчин та ін.

Вечір наповнився спогадами про світлої пам’яті Василя Пилип’юка (згадували яким був у роботі і вдома, у приватному житті, у відношенні до колег і родини; любов до подорожей і спілкувань, багатоступеневість творчості, наполегливість та вимогливість до праці, мистецтво працювати у колективі і бути керівником, мистецтво вибору мальовничих фото сюжетів; праця у видавництві «Світло і Тінь» тощо).

На згадку про цей день п. Світлана Сапетна вручила п. Володимиру від Долинської міської ради, музею «Бойківщина» та фотоклубу «Промінь» пам’ятні подарунки.

Затишне коло розмов супроводжувала презентація світлин-спогадів про візити фотохудожника В. Пилип’юка на святкові заходи Долинського фотоклубу «Промінь», що відбувалися у музеї «Бойківщина». Презентацію підготувала керівник фотоклубу «Промінь»  п. Надія Шмаль.  Майже у повному складі члени фотоклубу разом із його керманичем стали учасниками відкриття виставки і з відчуттям шанобливості до видатного колеги у фотомистецтві, брали участь в обговоренні тих чи інших мистецьких світлин. Прикрасили вечір спогадів про велета-митця у світі фотомистецтва два музичні привітання: пісні «Алилуя» та «Небо знає» від Роксолани Соболевської – вихованки Долинської музичної школи естетичного виховання ім. М. Антоновича.

Родиною Пилип’юків фондам Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновича подаровано мистецький фотоальбом «Василь Пилип’юк. Світовідчуття епохи» та фотокартину «Тарасова світлиця у Каневі».

Ще раз щиро дякуємо родині Пилип’юків від імені долинян та адміністрації музею за чудову виставку фотомистецького професіоналізму і нагоду згадати добрим словом у нашій долинській мистецькій родині друга і колегу Василя Пилип’юка.

До уваги долинян та гостей міста! Нагадуємо, що виставка фотомистецтва Василя Пилип’юка триватиме до 8 листопада 2018, і кожен відвідувач музею також матиме нагоду познайомитися із серією фотомистецьких видань Василя Пилип’юка і при бажанні можливість придбати. Ласкаво запрошуємо до ознайомлення!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

***

***

***

***