Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Афіша » Виставка сучасних ікон у музеї «Бойківщина»

Виставка сучасних ікон у музеї «Бойківщина» 03.04.2019

2 квітня 2019 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала свою роботу перша персональна

виставка сучасних ікон художниці Калущини Юліїї Багринівської.

Експозиція сучасного іконопису представлена одинадцятьма іконами, об’єднаних назвою «Моління», та виконаних у техніці акрилового малярства «Зішестя Ісуса Христа в ад», «Моління про чашу в Гетсиманському саду», «Богоявлення Господнє», «Святий Миколай Чудотворець»  та ін.. Мисткиня поглядом сучасника переосмислює візантійський іконопис і це чітко проглядається в стилістиці виконаних ікон. Художниця за допомогою символічної мови  кольору, світла, простору, композиції, предметам, які зображені на ній, відображає справжню символіку ікони та її богослов’я.

Ікона – це своєрідний портал, що дозволяє православному християнинові відмовитися від матеріального світу і звернутися думками до духовного, піднесеного, божественного. Молитва, яка зображена знизу на кожній з ікон дозволяє розкрити всі сенси, вкладені в неї, тому що тільки молитва має таку силу. Звідси й випливає назва виставки.

Основна ідея виставки – у часі Великого посту, вкотре нагадати глядачу про призначення ікони, її велику Місію єднання людини з Богом, «пошуку дороги до Неба».

Щиро запрошуємо долинян та гостей міста відвідати персональну виставку «Моління», яка триватиме до 30 квітня 2019 р., а також на творчу зустріч з художницею 21 квітня (у ВЕРБНУ неділю) о 15:30 год.

Адміністрація музею «Бойківщина»

ІНФО про автора

Юлія Багринівська (1993 р.н.) с. Пійло Калуського р-ну Івано-Франківської обл.

2012 р. – отримала диплом Калуського коледжу культури і мистецтв (КККМ) (спеціалізація «Образотворче мистецтво» (ОМ));

2016 р. – випускниця Львівської національної академії мистецтв;

2016 р., березень – працює викладачем Калуського коледжу.

Учасниця багатьох колективних виставок з 2010 року. Роботи знаходяться у приватних колекціях в Україні та закордоном (США, Канада, Польща, Чехія та ін.). Щорічно приймає участь у пленерах.

Неодноразово брала участь у спільних художніх виставках міста Калуша, Івано-Франківська та Долини.