Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Як до Воскресіння Христового в музеї «Бойківщина» готувалися…

Як до Воскресіння Христового в музеї «Бойківщина» готувалися… 04.05.2016

Весняного дня, коли відцвітає верба, приходить до українців світле свято Великодня. Приходить з дитячим сміхом і кольоровими крашанками. З випеченою мамою високою паскою і дбайливо прикритим вишиттям, з святочним лозовим кошиком. Це свято – невід’ємна часточка українства.

Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.

Передвеликодні приготування та клопоти чи не найприємніші. Вже кілька років поспіль у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів традиційно відбуваються заходи по підготовці до цього свята.

Цьогоріч програма заходів, як зазначили відвідувачі, була насиченою і дуже цікавою:

12 квітня відбувся майстер-клас з техніки малювання на воді – Ебру, який провела майстриня студії пісочної анімації та творчого розвитку «Планети мрій» м. Львів  пані Аліна Васюта. Унікальне давньосхідне мистецтво багатьом припало до душі.

19 квітня відбувся майстер-клас з лозоплетіння. Учасники заходу власноруч виготововляли букетики з верби, які  на Вербну неділю освятили в церкві.

26 квітня відбувся майстер-клас зі створення писанки, який провела поетеса, художниця, майстриня, учитель Долинського природничо-математичного ліцею – Оксана Сподар.  Учасники майстер-класу  дізналися про види писанок, зміст закодованих символів, пізнали особливості  розпису та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні бойківські орнаменти.

27 квітня під час майстер-класу з свічникарства, який провела науковий співробітник музею – Мар’яна Кальмук-Дудар, усі бажаючі навчилися виготовляти свічки та декорувати їх методом гарячого і холодного декупажу, а також видувати курячі яйця, які також декорували за допомогою цього методу.

28 квітня розпочалося велике дійство, а саме – водіння гаївок та веснянок, розпис Бойківських писанок на музейній площі, прикрашання великоднього дерева, малювання на асфальті крейдами та майстер-клас зі створення писанки.

Захід розпочався зі слів привітання директора музею – Тетяни Сенів.

Створили передсвятковий настрій долинянам учні з Долинської художньої школи з директором – Олегом Лаврівим, які розписували великі Бойківські писанки. Кожна писанка вражає неповторністю і стала чудовою окрасою нашого міста на всі Великодні свята.

Поки розписувалися великі Бойківські писанки, інші учасники прикрашали великоднє дерево.

Для проведення майстер-класу з писанкарства в цей день була запрошена майстриня, учитель трудового навчання Долинської спеціалізованої школи №6 – Галина Круліковська.

Також, працівники музею хотіли показати діткам та молоді, як водити гаївки та веснянки, котрі завжди у давнину водилися у Великодні свята. В цьому нам допомогли ансамбль «Перла» (з римо-католицького костелу) спільно з групами «Крапельки» та «Сонечко» разом із своїм наставником, художнім керівником колективу – Галиною Регецькою.

Протягом усіх дійств найменші учасники малювали крейдою писанки на площі перед музеєм.

Наш захід під назвою – «Бойківський Великдень », що тривав впродовж трьох тижнів, закінчився.  На завершення бажаємо кожному українцеві нехай оселиться у Вашому житті щастя! Нехай воскресне у Ваших душах непохитна віра, надія та любов. Миру Вашим оселям, здоров’я Вашим рідним, світлої долі Вашим дітям.

Христос Воскрес!!! Воскресне Україна!!!

Розквітне щастям – Вільна і Єдина!!!

Єдина Духом, Діями, Добром,

Багата Світлом, Сонячним теплом,

Уквітчана розмаєм веселковим,

І щебетом пташиним колисковим,

Увінчана Любов’ю із Небес

У Вільних душах, де Христос Воскрес!!!

Мар’яна Кальмук-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»