Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Пам’ять про Михайла Пачовського буде вічною!

Пам’ять про Михайла Пачовського буде вічною! 24.09.2011

23 вересня у 13.00 год. на кладовищі старої частини міста відбулися урочистості присвячені освяченню оновленого родинного гробівця Михайла Пачовського – просвітителя, педагога, письменника, композитора-аматора і першого директора української приватної гімназії ім. Маркіяна Шашкевича в м. Долині, яка в сьогоденні функціонує як школа-гімназія № 1 і носить його ім’я. Саме в цьому 2011 році виповнюється 200-ліття з дня народження Маркіяна Шашкевича – будителя національної свідомості у Галичині, 100-річчя від дня заснування гімназії, 150 річниця з Дня народження Михайла Пачовського.
Вранці цього дня відбулась поминальна Служба Божа в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, опісля школярі та громадськість міста вирушили до кладовища. На освячення гробівця прибули представники духовенства, влади, освіти і культури, працівники музею «Бойківщина», викладачі та учні школи-гімназії № 1 ім. М. Пачовського. Панахиду біля гробниці відслужили декан Долинської УГКЦ Івано-Франківської єпархії Зореслав Котович та священик УГКЦ с. Мала Тур’я – о. Богдан Тисяк. Потім родинний гробівець був освячений і юні гімназисти з глибокою пошаною поклали до його підніжжя квіти.
На урочистостях слово мали декан о. Зореслав Котович, заступник голови РДА – О. Керницький та заступник міського голови – Л. Волошанський, вчитель української мови школи-гімназії №1 Я. Ямборко. Вшанував пам’ять славетного долинянина віршами «Пам’яті М. Пачовського» та «Я – українець» самодіяльний поет Роман Любко. Учні Долинської школи-гімназії №1 виступили з літературною композицією «Колись історія назве» та хор «Істина» церкви Пресвятої Богородиці під керівництвом Божени Сіркович виконав декілька співаних молитов.
Організаторами цих урочистостей виступили члени РО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Івано-Франківської області», зокрема відповідальний секретар О.С. Федоришин та місцеві меценати.
Меморіальна дошка встановлена на фасаді школи-гімназії, та вулиця імені М. Пачовського свідчать і будуть завжди свідчити про пам’ять краян про видатного долинянина, сина рідної Бойківщини.