Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » В дусі творчості та інновацій

В дусі творчості та інновацій 20.05.2016

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

З нагоди відзначення «Міжнародного дня музеїв» у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів впродовж дня відбувалися безкоштовні екскурсії, лотерея, а також екскурсія у формі гри. Учні Долинської спеціалізованої школи інтернат першими проявили бажання та зареєструвалися для участі в інтелектуальній екскурсії-грі. На захід вони завітали разом зі своїм вихователем – Возняк Зіновією Василівною.

Екскурсія-гра складалася з трьох турів. На початку заходу кожен часник отримав буклет з завданнями та описом гри. Після чого, в І турі – грі «Дешифровщик», учасникам потрібно було розшифрувати словосполучення, яке мало стати підказкою для розгадування кросворду. У ІІ турі діти розгадували кросворд «Ерудит». Лише шість учасників з усіх присутніх стали гравцями ІІІ туру – гри «Найрозумніший». Найактивніші учасники отримали цікаві подарунки, грамоти та багато позитивних вражень! А переможцями екскурсії-гри стали:

І місце – Баричка Володимир

ІІ місце – Лаврів Анастасія

ІІІ місце – Бібик Вадим

Усі відвідувачі музею цього дня автоматично ставали учасниками лотереї – «Щасливий номер білета» та взяли участь у розіграші цінного подарунка від музею. Фортуна усміхнулася маленькій відвідувачці Вікторії. Вона отримала в подарунок фотоальбом, який стане приємною згадкою про відвідування нашого музею.

Ми вітаємо наших маленьких знавців бойківського краю з перемогою!  Сподіваємося, що відвідування наступних заходів музею відбудеться з такою ж успішністю і плідністю.

Мар’яна Кальмук-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»