Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Виставка сучасного українського костюму з елементами вишивки Олександри Андрусяк

Виставка сучасного українського костюму з елементами вишивки Олександри Андрусяк 29.09.2011

20 вересня майстриня народної вишивки Олександра Андрусяк представила на огляд долинянам свою колекцію сучасного українського костюму з елементами народної вишивки, вишиті чоловічі та жіночі сорочки. Ще з дитинства п. Леся захоплювалась різнобарвною вишивкою своєї бабці, знаної в окрузі, як відома вишивальниця, а коли опинилась перед вибором професії, – зрозуміла, що саме вишивка стала необхідною потребою її життя.
На радість родини Олександра разом з сестрою Русланою стали відомими майстринями не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Спочатку було Решетилівське училище на Полтавщині, а згодом праця на фабриці художніх виробів в м. Івано-Франківську та робота вчителем малювання у школі-інтернаті. Поступово вдосконалювала свою майстерність набуту в колі сім’ї. Водночас і зростала її популярність як і відомої вишивальниці, так і модельєра сучасного одягу з елементами народної вишивки. Першою почесною і відповідальною роботою на замовлення було пошиття сценічного одягу для відомих співачок України Ніни Матвієнко та Раїси Кириченко.
Як модельєри п. Леся разом з сестрою Русланою брала участь у виставці-конкурсі «Феєрія» і «Цвіт вишиванки» (м. Тернопіль), а на VI Відкритому міжнародному конкурсі «Текстиль-мода-2008» в м. Донецьку їх колекція «Квітковий рай» заслужено здобула I місце у номінації «Авторська колекція». Олександра Андрусяк активна учасниця творчих виставок, фестивалів, вернісажів, знана у сьогоденні як вишивальниця і модельєр сучасного українського одягу з елементами вишивки. У її творчому доробку переважає традиційна народна вишивка: жіночі та чоловічі сорочки, рушники, доріжки, серветки, ікони, народна ноша, виконані технікою «низинка», «художня гладь», «машинна гладь» тощо. Однією з останніх її творчих робіт у співпраці з вишивальницями Любою Дрогомирецькою та Марією Турчин, є «Рушник єдності» від Івано-Франківщини.
Олександра Андрусяк своєю творчою працею вкладає вагомий внесок у збереження і популяризацію народних традицій національної культури України. Від імені долинян щира подяка, низький уклін, побажання нових творчих злетів та Божого благословення у її мистецькій праці.

Мистецькі вироби будуть прикрашати виставкові зали музею протягом двох тижнів.