Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

 Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів

Бойківщина

Головна » Новини » Життя в ритмі танцю

Життя в ритмі танцю 11.05.2016

Танцюй, бо танець – це надія,

Танцюй, бо танець – то любов!

Танець, незалежно від стилю і напряму, є міжнародною мовою тіла, зрозумілою людям будь-яких національностей. За допомогою рухів і жестів у танці відображаються емоційні переживання танцюриста. Цей вид мистецтва налічує багату  історію розвитку, і кожна епоха накладала свій відбиток на форму і структуру танцю. Але століття за століттям, в кожній країні, серед людей різних віросповідань танець набував все більшу і більшу популярність.

У п’ятницю, 6 травня 2016 року, у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» відбулося урочисте відкриття фотовиставки «Маленькі кроки на шляху  до великих перемог!»,– яка розповідає глядачам про сьогодення Долинської дитячої балетної школи-студії Вадима Пісарєва, хореографом якої є Анастасія Лопух.

Спочатку ведуча заходу – Мар’яна Кальмук-Дудар запросила до слова хореографа дитячого зразкового ансамблю танцю «Бойківчанка» районного Народного дому під орудою члена Всеукраїнської Ради з питань дитячої хореографії Надії Лопух – Олександру Чуру.

Олександра Іванівна у своєму виступі розповіла про історію балету,  творчий шлях і досягнення Анастасії Ігоріни та її учнів. «У 2015 р., після закінчення університету ім. В.Стефаника прийшла до нас молода, красива і талановита Анастасія Лопух. Яка вже за досить короткий час втілила в реальність свою мету – створила балетну школу, досягла високих успіхів та здобула багато перемог: Перша премія Міжнародного фестивалю у м.Львові – «Самоцвіти», Гран-Прі і Перша премія фестивалю у м.Києві – «Таланти весни».

«Танець – це це пульс биття  мого серця, моє дихання, це стан душі», «можливість бути самим собою», «буття  звичайного і незвичного», «поєднання контрастів  і барв» – так про нього висловилися учениці балетної школи і подарували глядачам свій танець.

Музичним дарунком для усіх присутніх стала пісня у виконанні  Любомира Кашуби та сольний танець, який виконала учениця балетної школи-студії Вадима Пісарєва.

Зі словами вдячності від всіх гостей заходу виступив представник міської ради, батько учениці балетної школи – Зеновій Григорський. «Щиро вдячний учителям балетної школи за нелегку працю, яку вкладають у наших дітей. Знаючи позицію міського голови впевнений, що міська рада й надалі буде підтримувати школу балету і наші маленькі балерини здобудуть ще багато перемог і ще більше прославлять наше місто».

Пані Анастасія подякувала працівникам музею – за допомогу в організації відкриття фотовиставки, міській раді та зокрема Володимиру Степановичу Гаразду – за постійну фінансову і організаційну допомогу, батькам учнів балетної школи та автору світлин – Лесі Білоус. «Усе, що ми хотіли сказати – ми сказали мовою танцю» – такими словами вона завершила свій виступ.

Ми горді тим, що і в нашому місті є люди, які живуть танцем, що поряд з школою естетичного виховання та іншими закладами й творчими об’єднаннями культурно-мистецького спрямування, балетна студія є – ще однією квіточкою у  різнобарвному віночку  культурних  надбань нашого міста і краю.

Танцюйте, виражайте себе, показуйте в танці всю свою сутність, живіть в ритмі танцю!


Танцюють діти — серце завмирає.

Вирує в танці радість запальна.

Нічого кращого у світі не буває,

Як юний танець й чарівна весна…

Мар’яна Кальмук-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»